Ulubione meble ogrodowe w zastosowaniu domowym? Czemu nie!

Ulubione meble ogrodowe w zastosowaniu domowym? Czemu nie!

Meble ogrodowe zimę spędzają w garażu, w piwnicy lub na strychu. Jeśli pozwala na to miejsce i warunki atmosferyczne, pozostają na zewnątrz, w ogrodzie, ale muszą być odpowiednio zabezpieczone. Odrobinę szkoda nam tego czasu, kiedy stoją nieużywane. Ciekawym pomysłem na ich całoroczne zastosowanie jest przeniesienie… do domu!

Technorattanowe meble na balkonie i w domu

Trwałość mebli technorattanowych sprawia, że chętnie korzystamy z nich przez cały rok. Nierzadko pozostawiamy w ogrodach, by słonecznym i mroźnym popołudniem móc zorganizować ognisko z bliskimi czy znajomymi. Nieopodal ustawiamy krzesła lub fotele, a całości dopełniamy stolikiem, przy którym można wygodnie zjeść przysmaki upieczone na ognisku. Jeśli jednak pokrywa śniegu jest tak duża, że przygotowanie ogniska i mebli staje się zbyt kłopotliwe, rezygnujemy z rozrywki w ogrodzie.

Te same meble ogrodowe możemy przenieść na balkon – jeśli jest zabudowany, a nawet do salonowego wnętrza. Technorattan prezentuje się bardzo estetycznie, wręcz elegancko. Przypomina naturalny rattan, dlatego wpisanie go w domową aranżację nie stanowi problemu. Ponadto jest lekki, co pozwala łatwo i wygodnie przenosić meble pomiędzy pomieszczeniami, w których mają być wykorzystane. Jeśli kwestia klimatu wnętrza i stylistyki jest dla domowników na pierwszym miejscu, warto postawić na meble ogrodowe z Bazkar.pl, i tym samym indywidualnie dopasować je do aranżacji.

Oryginalnie w salonie

Klasyczne krzesła z czasem się nudzą. Masywny stół okazuje się nie być aż tak potrzebny, a fakt, że zajmuje metaforyczne pół pokoju, zaczyna drażnić. Zaczynamy myśleć, w jaki sposób pozbyć się uciążliwych i ciężkich mebli, a także, czym je zastąpić. Do aranżacji tradycyjnej czy retro potrzebne są naturalne materiały, minimalizm i pewna doza skromności. Z kolei nowoczesna stylistyka, niekiedy surowa, wymaga zastosowania prostoty, ale w wydaniu luksusowym. Co wybrać?

W obydwu powyższych przypadkach sprawdzają się meble ogrodowe wykonane z technorattanu lub tworzyw sztucznych. Dlaczego te ogrodowe? Bo wnoszą powiew świeżości do aranżacji. Są wygodne, lekkie, pozwalają stworzyć unikalną, indywidualną stylistykę dowolnego pomieszczenia, w którym zagoszczą. Poza tym są trwałe i łatwe do utrzymania w czystości.

Zarówno technorattan, jak i standardowe tworzywa sztuczne, radzą sobie z rozmaitymi zabrudzeniami. Krzesła, fotele czy stolik wykonane z technorattanu, nie poddają się działaniu tłustych plam. Nie pozostają na nich również ślady z barwiących napojów. Niestety krzeseł tapicerowanych czy foteli skórzanych nie jesteśmy w stanie szybko i łatwo wyczyścić, gdy zaczynają zmagać się z plamami po jedzeniu i napojach.

Estetyka takich mebli przyciąga uwagę, a fakt, że nadają się do wykorzystania zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz domu, czyni je całorocznymi i uniwersalnymi. Dostępność kształtów, kolorów i rozmaitych kompletów daje szansę na uzupełnienie za ich pomocą nawet nietypowych aranżacji – ogrodowych i domowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *