Jak odzyskać wolną przestrzeń

Jak odzyskać wolną przestrzeń

Nałóg gromadzenia niepotrzebnych rzeczy

Przez lata gromadzimy w swoich domach i mieszkaniach niesłychane ilości rzeczy. Jeżeli w dodatku mamy naturę zbieracza, któremu wszystko się przyda, zazwyczaj nasze piwnice czy garaże nie mają wolnej przestrzeni od wielu lat. To niczemu nie służy. Zagraconych pomieszczeń nie da się sprzątać, a i znaleźć w nich cokolwiek graniczy z cudem. Według wschodnich nauk bałagan i zagracone pomieszczenia zakłócają przepływ energii w naszym domu czy mieszkaniu. Powinniśmy dbać o harmonię wewnętrzną nas samych, a to nie jest możliwe gdy zaburzona jest ona brakiem uporządkowania w pomieszczeniach. Powiedzenie stare mówi nawet, że bałagan w domu rodzi bałagan w głowie. Warto się temu przyjrzeć, nawet gdy ktoś nie wierzy w takie poglądy, szczególnie, gdy nie potrafimy się skoncentrować i ciągle czujemy wewnętrzny niepokój. Posprzątajmy, a może będzie to przemiana w naszym życiu.

Gdy zabieramy się sami za generalne porządki w naszych domowych składowiskach, zazwyczaj nie kończy się dobrze. Zamiast sprzątać  przeglądamy wszystko na nowo i odkładamy, bo nie umiemy się z czymś rozstać, rodzą się wspomnienia, a może jeszcze nam się przyda. Nie udaje nam się nic wyrzucić,  mamy po jeszcze większy mętlik w głowie. Jedyną skuteczną metodą pozbycia się niechcianych rzeczy i generalnych porządków jest wynajęcie profesjonalnej firmy.

Co może posprzątać firma zewnętrzna

Czy to opróżnianie piwnic Kraków, czy garaży spędza nam sen z powiek, czy może całe mieszkanie wymaga wywózki rzeczy, bo chcemy go sprzedać, firma specjalistyczna zajmie się tym od a do z. Bez zbędnych sentymentów i marnotrawienia czasu, ekipa zajmie się się naszymi gratami, starymi meblami, workami ze starymi ubraniami czy stertą papierów. Każdy lokal, biuro, komórka czy inne pomieszczenie może być w ten sposób posprzątane szybko i dokładnie. To jedyne rozwiązanie, gdy zalegające nam zbędne przedmioty ograniczają naszą przestrzeń życiową. Gdy sami nie potrafiliśmy z tym nic zrobić przez lata nie oszukujmy się, że teraz nam się to uda. Jedynie pomoc fachowców pozbawi nas tego kłopotu. Naszym zadaniem będzie wprowadzenie pewnych zasad, aby po wielkim sprzątaniu, nie gromadzić rzeczy na nowo. Zasada jeden za jeden jest prosta i dosyć skuteczna. Gdy przynosimy do domu nowy przedmiot, ciuch, książkę, zabawkę dla dziecka itp. powinniśmy się innej rzeczy z takiej grupy tematycznej pozbyć. Wtedy nie przybywa nam nic, a możemy zrobić dobry uczynek oddając dobre jeszcze towary potrzebującym lub po prostu sprzedać w internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *