Zakup mieszkania pod wynajem

Zakup mieszkania pod wynajem

Mówi się, że własna nieruchomość to najlepsza inwestycja, na której nie można stracić. Mieszkania nabywane są więc za oszczędności w celach prowadzenia komfortowego życia, ale też coraz częściej z myślą o pomnażaniu pieniędzy. Ceny mieszkań wzrastają, a nabycie nawet niewielkiego lokum w dobrej lokalizacji może okazać się naprawdę intratnym interesem. Co ciekawe, coraz więcej Polaków zdaje sobie z tego sprawę i coraz więcej z nas kupuje mieszkania właśnie z myślą o ich wynajmowaniu.

Najbardziej popularne mieszkania na wynajem

Jeśli chcesz kupić mieszkanie, by potem móc je wynajmować i czerpać z tego tytułu zyski, wybieraj te, których największą zaletą jest lokalizacja. Najchętniej wynajmowane są mieszkania w centrum – Lublin, Warszawa, Poznań i każde duże miasto w naszym kraju wykazuje pod tym względem podobną tendencję. Nie liczy się tak bardzo wyposażenia, a nawet metraż, ale właśnie miejsce tymczasowego mieszkania.

Świetną opcją jest też kupno mieszkania pod wynajem w okolicy uczelni wyższych czy biurowców, w których siedziby mają największe korporacje na danym terenie. Ludzie zainteresowani wynajmowaniem mieszkań, najczęściej wybierają te, które znajdują się w pobliskiej okolicy ich szkoły czy pracy. Nie chcą przecież tracić czasu na dojazdy, mają zresztą ten komfort wyboru lokalizacji nieruchomości, w której zamieszkają, że wybierają tę najbardziej dogodną według indywidualnych potrzeb.

Warunki lokalowe

Inwestorzy, którzy chcą kupić mieszkanie, by później móc je wynajmować w celach zarobkowych, muszą też patrzeć na warunki, jakie będą oferować przyszłym mieszkańcom. Deweloperzy i eksperci rynku nieruchomości potwierdzają, że osoby, które chcą mieszkać w wynajmowanym mieszkaniu, najczęściej szukają kawalerek albo nieruchomości 2 pokojowych. Przeważnie są to mieszkania, które nie przekraczają 50 metrów kwadratowych.

Wyposażenie nieruchomości

Mieszkania przeznaczane na wynajem nie muszą być kiepskiej jakości. Okazuje się, że warto zainwestować w elementy stałe aranżacji takiej nieruchomości, dzięki czemu inwestor nie będzie musiał przeprowadzać częstych remontów.

Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania urządzone w stylu nowoczesnym, funkcjonalne i praktyczne, ponadczasowe, które dają komfort codziennego mieszkania.  O wiele szybciej inwestor wynajmie mieszkanie, jeśli to będzie kompletnie wyposażone aniżeli takie, które wymaga od osoby, która chce wynająć nieruchomość dodatkowych wydatków.

2 Comments

  1. Teraz takie rozwiązania są bardzo popularne i wcale, ale to wcale mnie to nie dziwi. Nieruchomość to zawsze jakiś pieniądz, nawet, jeśli na pierwszy rzut oka wydaje się, że go nie ma.

  2. Wiadomo, wszystko zależy od grupy docelowej. My z żoną zdecydowaliśmy się kupić mieszkanie, które będzie nastawione na rodziny z dziećmi chcące spędzić wakacje nad polskim morzem. Czemu akurat tak? Przeanalizowaliśmy ceny jakie się płaci w okresie wakacyjnym za hotele w Kołobrzegu, Władysławowie czy w okolicach Trójmiasta i doszliśmy do wniosku, że to musi być naprawdę opłacalne skoro hotele rządają sobie tyle pieniędzy za nockę. Zdecydowaliśmy się na zakup mieszkania pod wynajem w Rowach za pośrednictwem Lubicz Apartamenty i muszę przyznać, że był to strzał w dziesiątkę. Inwestycja była jak najbardziej trafiona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *