Jakie powinny być meble do ogrodu, które przetrwają cały rok?

Jakie powinny być meble do ogrodu, które przetrwają cały rok?

Ogród cieszy o każdej porze roku. Wiosną, gdy przyroda budzi się do życia, latem, kiedy to feeria barw i zapachów drażni nozdrza i oczy, oraz jesienią, gdy kolorowe liście spadają na ziemię. A co z zimą? W okresie zimowym jest równie pięknie, bo misternie utkane płatki śniegu i siarczysty mróz, tworzą niepowtarzalny krajobraz. Z ogrodu można zatem korzystać przez cały okrągły rok, a potrzebne są do tego tylko meble ogrodowe. Które jednak wybrać, by faktycznie przetrwały 12 miesięcy zmiennej aury i niejednokrotnie trudnych warunków atmosferycznych?

Meble ogrodowe z technorattanu

Zaczniemy od tych, które obecnie są modne, a do tego wydają się być rozwiązaniem najtrwalszym, w szczególności jeśli chodzi o warunki zimowe. Technorattan bowiem to materiał estetyką przypominający naturalny rattan, jednak o wiele trwalszy. Nie traci swoich właściwości pod wpływem działania zmiennej temperatury. Jest łatwy w pielęgnacji i czyszczeniu, a silne promienie słońca nie powodują blaknięcia koloru. Tak wykonane meble do ogrodu Bazkar.pl w szczególności poleca.

Ich atutem jest również estetyka, która wpisuje się zarówno w klasyczne aranżacje ogrodowe, jak i te współczesne. Technorattanowe meble ogrodowe świetnie łączą się z innymi materiałami, na przykład szkłem. Tak wykonany stolik, funkcjonalny, który posiada szklany blat, nabiera lekkości. Krzesła zaś, fotele czy całe zestawy wypoczynkowe uzupełnione o grube i miękkie poduchy, dobrze wpisują się w atmosferę ogrodów urządzanych w stylu vintage lub prowansalskim.

Nieodmiennie uwielbiane drewno

Co z drewnianymi meblami ogrodowymi, które od dawna są tak bardzo lubiane? Nie da się ukryć, że drewno jako materiał naturalny, najlepiej wpisuje się w ogrodowe aranżacje, niezależnie od ich motywu przewodniego. Poza tym to materiał elastyczny pod względem możliwości obróbki i uzyskiwanych kształtów. Drewniane meble ogrodowe charakteryzują się ciekawym wzorami, detalami, a do tego przepiękny rysunek drewna, jego usłojenie oraz niejednorodność, zawsze gwarantują unikalny efekt.

Kłopotliwa bywa pielęgnacja, ponieważ drewno wymaga impregnacji i konserwacji, by przetrwało możliwie długi czas bez utraty właściwości i uszczerbku na estetyce. W porze zimowej, a nawet już w okresie jesieni, takie meble trzeba schować w suchym i ciepłym miejscu, bo wilgoć, opady i niska temperatura, mogą powodować niszczenie.

Alternatywa w postaci mebli z tworzyw sztucznych

Alternatywą są meble z tworzyw sztucznych. Przede wszystkim lekkie, oferujące największą paletę kolorów, rozmiarów i kształtów. Pośród nich odnajdą się użytkownicy poszukujący najbardziej niecodziennych kształtów. Jest to dobry wybór, gdy meble często zmieniają swoje miejsce, a właściciele lubią różnorodność. Wilgoć im raczej niestraszna, ale promienie słońca mogą niekorzystnie wpłynąć na kolorystykę.

Każdy użytkownik ma inne potrzeby, a ogrody różnią się między sobą sposobem zaaranżowania, przestrzenią, jak i funkcjonalnością. Tak naprawdę każdy z powyższych wyborów może być całoroczny, z uwzględnieniem jedynie odpowiednich czynności pielęgnacyjnych czy warunków przechowywania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *