Odpocznij w cieniu – wybieramy rolety do domu

Odpocznij w cieniu – wybieramy rolety do domu

Jak zatrzymać chłód w domu podczas upałów?

Kiedy na dworze jest piękna, słoneczna pogoda i panuje upal, zasłony w oknach mogą okazać się niewystarczające. Skuteczniej działają markizy i rolety, które sprawiają, że mieszkanie nie nagrzewa się mimo wysokiej temperatury panującej na zewnątrz. Zainwestuj w dobry produkt, a na pewno nie pożałujesz!

Jaki rodzaj rolet lub markiz zastosować?

W słabo nasłonecznionym pomieszczeniu wystarczy założyć rolety wewnętrzne. Dekorują, dają delikatny cień i częściowo zapobiegają nagrzewaniu pomieszczeń. Na pewno będą wystarczające w pokojach położonych od północnej strony. Mogą to być rolety rzymskie, które można zamontować na ramie okna albo przyczepić do sufitu. Dobrze komponują się z zasłonami. Tkaniny, z których są uszyte najlepiej dobrać do wnętrza, aby dodatkowo zdobiły pomieszczenie. Jasne kolory jak biel czy błękit dają wrażenie chłodu, ale za to ciemne lepiej chronią przed upałem. W nowoczesnych wnętrzach dobrze wyglądają rolety z prowadnicami, które przylegają do ramy okna. W sypialni sprawdzą się rolety z podgumowanego materiału, który daje całkowite zaciemnienie. Na poddaszu dobrze sprawdzają się rolety zaciągane od dołu. Zasłaniamy je częściowo, aby ochłodzić pokój, ale nie zaciemniać go całkowicie.

Odpocznij w cieniu – wybieramy rolety do domu

Od strony zachodniej i południowej potrzebna jest bardzo skuteczna ochrona przed promieniami. Zapewnia ją markizy i markizolety, które montuje się po zewnętrznej stronie okna. Markizy zatrzymują promienie słoneczne, zanim dotrą do szyby. Dzięki temu chronią przed nagrzewaniem pomieszczenia do 8 razy skuteczniej niż rolety wewnętrzne. Hamują one także promienie UV, dlatego masz pewność, że wszelkie drobiazgi czy meble stojące w pobliżu okna nie będą narażone na blaknięcie. Markizy chronią również przed refleksami słonecznymi, więc spokojnie można oglądać telewizję czy pracować na komputerze. Mimo bardzo dobrej ochrony nie zaciemniają pokoju całkowicie, więc nie ma potrzeby włączania światła w ciągu dnia. Markizolety różnią się od zwykłych markiz tym, że maja ruchoma część na zawiasach, którą można uchylić tak by tworzyła daszek. Dzięki temu w razie potrzeby mamy dostęp do zewnętrznego parapetu, na którym mogą stać zioła i kwiaty.

Jeżeli zależy ci na komforcie w domu, a podejrzewam, że tak jest, to warto zainwestować w dobrą ochronę przed upałem, aby moc spokojnie wypoczywać w domu – w cieniu i chłodzie. Tym bardziej, że lato potrafi dać się we znaki, a każdy z nas po ciężkim dniu pracy marzy o chwili relaksu i odpoczynku z dala od palącego słońca.

2 Comments

  1. Ja zamontowałam na oknach zewnętrzne markizy Fakro, są rewelacyjne, od środka wszystko widać, a od zewnątrz nikt nic nie zobaczy, pomieszczenia nie nagrzewają się i nie trzeba świecić światła, bo przechodzi go tyle ze jest widno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *