Narożnik lewy czy prawy. Jak je odróżnić?

Narożnik lewy czy prawy. Jak je odróżnić?

Wygodne, funkcjonalne i stylowe – narożniki są popularnym wyborem do salonu. Zapewniają wygodną strefę relaksu, miejsce do spędzania czasu z rodziną, czy gośćmi. Jak sama nazwa wskazuje, narożniki dopasowuje się do kątów pomieszczenia. Mebel jest w kształcie litery ‘L’ lub jej lustrzanego odbicia, w zależności od ustawienia. I to właśnie na nim się skupimy, ponieważ narożniki dzielą się dwa ustawienia – lewe bądź prawe. Który model wybrać – narożnik lewy czy prawy? Czym się od siebie różnią? 

Narożnik lewy czy prawy – jak to sprawdzić? 

W dobie internetu większość sklepów przenosi się do sieci. Za tym trendem poszły także sklepy meblowe. Dzięki temu możemy urządzać mieszkanie z poziomu kanapy. Meble są dostępne na wyciągnięcie ręki, a my nawet nie musimy jechać po ich odbiór. Jednak takie zakupy wiążą się także z pewnym ryzykiem. Zdarza się, że meble w rzeczywistości wyglądają trochę inaczej niż na zdjęciach lub opis produktu nie był odpowiednio dopasowany. Dlatego wybierając narożnik do salonu https://ifm-meble.com/meble/narozniki/, warto wiedzieć, jak odróżniać model prawy od lewego. Dzięki tej wiedzy unikniemy nieprzyjemnej niespodzianki przy odbiorze. Jak sprawdzić stronę mebla?

Żeby odróżnić narożnik lewy od prawego, musimy w pierwszej kolejności zrozumieć konstrukcję tego mebla. Narożnik składa się z dwóch części – siedziska głównego oraz bocznego. Dłuższe siedzisko to baza, natomiast szezlong, czyli krótsza część narożnika, to jego bok. To właśnie według niego określa się, że narożnik jest lewo bądź prawostronny. Żeby określić, czy narożnik jest prawo, czy lewostronny musimy mieć zdjęcie mebla wykonane na wprost lub od góry. Na tej podstawie możemy określić, po której stronie znajduje się krótsze siedzisko. Jeżeli będzie ono umieszczone po prawej stronie, to znaczy, że narożnik prawostronny. Jeśli po lewej – to lewostronny. 

Drugą metodą jest przyrównanie narożnika do litery ‘L’. Jeżeli mebel pokrywa się z literą, to znaczy jest lewostronny. Jeśli natomiast patrzymy na lustrzane odbicie, to mamy do czynienia z narożnikiem prawym. 

Czy strona narożnika ma znaczenie? 

Wbrew pozorom wybór narożnika ma bardzo duże znaczenie. Odpowiednie ustawienie mebla przekłada się nie tylko na efekt wizualny, ale także funkcjonalny. Wybór lewego lub prawego narożnika nie jest szczegółem. Dopasowanie mebla warunkuje schemat korzystania z danego pomieszczenia i poruszania się po nim. Dlatego przy wyborze narożnika warto zwrócić uwagę, czy jest model lewo, czy prawostronny. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *