Meble kolonialne – czym są i dlaczego warto je kupować?

Meble kolonialne – czym są i dlaczego warto je kupować?

Spora część domów i mieszkań w Polsce udekorowana jest sposób stosunkowo chaotyczny – łączone są różne style, w tym przede wszystkim różnego rodzaju style europejskie. Polacy w dużej mierze stawiają na klasyki, które co prawda mogą wyglądać ładnie, ale raczej nie zwrócą na siebie dużej uwagi odwiedzających i nie mogą zostać nazwane szczególnie oryginalnymi.

Coraz większą popularność zyskują jednak także bardziej odważne i kreatywne rozwiązania, do których należą między innymi meble w stylu kolonialnym. W tym artykule wyjaśnimy, czym charakteryzują się te meble i przedstawimy ich największe zalety. Zapraszamy!

Czym są meble kolonialne?

Będące przedmiotem tego wpisu meble kolonialne to meble w stylu indyjskim, stworzone z takich egzotycznych materiałów, jak lite drewno palisandru indyjskiego, akacji indyjskiej czy nawet drewna mango. Cechują się nietypową, wyraźnie wyróżniającą się na Zachodzie estetyką. Spotkać można dużo elementów drewnianych z pięknymi rzeźbieniami.

Wśród mebli kolonialnych można wyróżnić m.in. komody, stoły, krzesła, szafki, biurka i nie tylko. Występują często w ciemnych odcieniach, ale nie tylko – można również z łatwością znaleźć meble bielone czy przecierane, jak i również takie, w którym meble zachowują klimat kolonialny, ale zostały wykonane w bardziej modernistycznym stylu. Meble kolonialne można wykorzystać do wystroju praktycznie całego domu, ale nie tylko – wiele osób decyduje się konkretnie w tym stylu dekorować gabinety, czy to w domu, czy w pracy.

Dlaczego warto kupować tego rodzaju meble?

Meble indyjskie czy też kolonialne niewątpliwie będą się wyróżniać na tle tego, co zwykle możemy zobaczyć w polskich domach. Szczególnie dobrze sprawdzą się w domu, ale można również urządzić oczywiście w tym stylu mieszkanie, czy to w bloku, czy kamienicy. Z pewnością gotowy wystrój zrobi wrażenie na wszystkich gościach, szczególnie, jeśli poszczególne elementy zostaną dobrze do siebie dobrane, a poza meblami zadbamy także o właściwe dekoracje ścienne i podłogowe, jak i komponujący się z całością odcień ścian.

Takie nietypowe meble świata nie tylko odznaczają się wywoływaniem świetnego efektu wizualnego, ale też należą do przedmiotów bardzo wytrzymałych i żywotnych, które bez przeszkód i problemów powinny służyć nam przez wiele lat. Szczególnie spodobają się one fanom indyjskich klimatów, ale nie tylko – można na przykład zdecydować się na prostsze meble tego typu, pozbawione ornamentów i zdobień, jeśli zależy nam bardziej na solidności niż egzotycznej atmosferze. Są to bowiem, jak już wspominaliśmy, meble bardzo wytrzymałe, co widać już na pierwszy rzut oka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *