Catering dietetyczny – jak pomaga w odchudzaniu?

Catering dietetyczny – jak pomaga w odchudzaniu?

Nie tylko osoby odchudzające się korzystają z cateringu dietetycznego – jest on dobrym rozwiązaniem także w sytuacji, kiedy po prostu chcemy odżywiać się zdrowo i utrzymać obecną wagę. Nie da się jednak ukryć, że jest on szczególnie ciekawą opcją, jeśli mamy nadprogramowe kilogramy, których chcielibyśmy się pozbyć. Szczególnie, jeśli nie mamy czasu, chęci lub umiejętności, żeby regularnie gotować odpowiednio kaloryczne posiłki samodzielnie.

Odchudzanie z cateringiem dietetycznym jest szybsze, łatwiejsze i wygodniejsze

Skuteczne odchudzanie wymaga regularnego (w podobnej ilości i najlepiej w tych samych lub podobnych godzinach) spożywania zdrowych posiłków, o odpowiedniej kaloryczności. Nie da się jednoznacznie wskazać, ile kalorii dziennie trzeba spożywać, aby schudnąć, ponieważ wiele tutaj zależy od tego, jak dużo chcemy schudnąć i jak szybko, jaka jest nasza aktualna waga i jaki tryb życia prowadzimy (osoby pracujące fizycznie czy uprawiające sport potrzebują dziennie więcej kalorii niż osoba prowadząca siedzący tryb życia, aby mieć wystarczającą ilość energii do prawidłowego funkcjonowania).

Profesjonalny catering dietetyczny Szczecin sprawia, że odchudzanie jest znacznie prostsze. Nie musimy sami gotować, wyszukiwać przepisów, pilnować jakości wykorzystanych składników i obliczać kaloryczność dań. Codziennie pod nasze drzwi trafiają gotowe posiłki, które musimy tylko odgrzać (lub nawet nie trzeba ich odgrzewać, w zależności od typu posiłku). Menu jest opracowane przez ekspertów, kaloryczność posiłków dostosowana do naszych oczekiwań, a danie przyrządzili doświadczeni kucharze ze świeżych produktów. Dzięki temu możemy jeść smacznie i odchudzać się bez marnowania dużej ilości czasu, a także bez wiedzy w zakresie projektowania diety bogatej we wszystkie niezbędne składniki, takie jak witaminy i minerały.

Dla każdego coś dobrego

Cateringi dietetyczne oferują standardową dietę, która zawiera różnorodne składniki i dania, przeznaczoną dla osób bez szczególnych restrykcji żywieniowych, ale nie tylko. Dieta pudełkowa może być na przykład dietą bezglutenową, wegańską, ketogeniczną, niskowęglowodanową i nie tylko, co może być bardzo przydatne.

Przykładowo, dieta ketogeniczna jest uważana za bardzo skuteczną, ale niełatwą – przeciętnej osobie trudno byłoby jej w pełni przestrzegać, jeśli miałaby sama przygotowywać wszystkie posiłki. Zamawiając catering dietetyczny przeznaczony konkretnie dla osób na diecie ketogenicznej, możemy być pewni, że wszystkie dania będą zgodne z zasadami tej diety, co ułatwi nam wejście w stan ketozy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *