Jak urządzić ładną i funkcjonalną jadalnię? Pomysły i inspiracje

Jak urządzić ładną i funkcjonalną jadalnię? Pomysły i inspiracje

Jednym z ważniejszych pomieszczeń w każdym domu jest jadalnia. To właśnie tam zbierają się wszyscy domownicy i zasiadają, aby wspólnie zjeść posiłek. Aby był to czas spędzony w przyjemny sposób, warto zadbać o wygląd jadalni oraz jej funkcjonalność. Powinno to być pomieszczenie przytulne oraz komfortowe, przebywanie w nim będzie się wtedy kojarzyło z miłymi chwilami. Czego nie może zabraknąć w żadnej jadalni i co zrobić, aby pasowała ona do całej aranżacji domu? Podpowiadamy.

Aranżacja jadalni – czego nie może w niej zabraknąć?

Przyjemną atmosferę w jadalni mogą stworzyć dopasowane meble, przytulne oświetlenie, ciepła kolorystyka oraz dodatki. Wszystkie te rzeczy są niezbędne do tego, aby stworzyć ładną i funkcjonalną jadalnię. Jeśli chodzi o meble, to najlepiej jest postawić na klasykę, czyli drewno. Stoły i krzesła wykonane z solidnego surowca posłużą Twojej rodzinie przez wiele lat i spędzisz przy nich mnóstwo miłych chwil np. podczas świątecznych spotkań z najbliższymi. Producent krzeseł oraz stołów ma w tym przypadku ogromne znaczenie. Najlepiej jest wybierać firmy, które mają doświadczenie oraz oferują funkcjonalne, a zarazem wytrzymałe produkty.

W ostatnim czasie bardzo modne stały się meble wykonane z jasnego drewna. Doskonale współgrają ze stylem skandynawskim. Jeśli Twój dom jest urządzony właśnie w takim stylu, to warto dopasować meble do jadalni, tak, aby pasowały do klimatu, który utrzymany jest w innych pomieszczeniach. Nad stołem powinny znajdować się lampy, które oświetlą tę przestrzeń. Do tego można dodać wazon ze świeżymi kwiatami, aby zrobiło się przytulnie. W internecie można znaleźć wiele okazji, krzesła promocje oraz stoły na wyprzedaży. W niższej cenie możesz znaleźć produkty najlepszych marek.

Mała jadalnia – jak ją urządzić?

Niektóre osoby nie mają możliwości, aby przeznaczyć całe pomieszczenie na jadalnię. W takiej sytuacji musi się ona stać integralną częścią kuchni lub salonu. Aby takie miejsce było funkcjonalne, wymiary mebli powinny być dopasowane do powierzchni, którą możesz przeznaczyć na stworzenie tego miejsca. Warto też wykorzystać jasne i pastelowe barwy, które optycznie powiększają przestrzeń. Jadalnia umiejscowiona w kuchni może być bardzo praktyczna, jednak nie powinna ona blokować ciągów komunikacyjnych ani znajdować się zbyt blisko blatu roboczego oraz sprzętów AGD. Warto poprosić o pomoc projektanta wnętrz, który najlepiej wykorzysta przestrzeń, którą masz do dyspozycji i zrobi z niej jadalnię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *