Jak ozdobić ogród na lato? Inspiracje i najnowsze trendy

Jak ozdobić ogród na lato? Inspiracje i najnowsze trendy

Lato to czas, w którym chętniej przebywamy na świeżym powietrzu i cieszymy się pięknem natury. To właśnie wtedy przyroda budzi się do życia, a każdy ogród cieszy oczy swoich właścicieli. Jeśli posiadasz własny skrawek zieleni, to z pewnością zastanawiasz się, jak udekorować go w ciekawy sposób. Oto kilka pomysłów na modne ozdoby do ogrodu, na które warto postawić w tym sezonie.

Lampiony

Jeśli chcesz, aby Twój ogród wyglądał pięknie nie tylko w dzień, gdy oświetlają go promienie słońca, ale także po zmroku, to warto ozdobić go lampionami. Możesz postawić je na tarasie, a także w miejscach, przez które przebiegają naturalne ścieżki. Wybór jest naprawdę duży, obecnie w sklepach stacjonarnych oraz internetowych można znaleźć lampiony wykonane z drewna, metalu i innych surowców. Mogą być one zasilane na baterie lub uzupełniane świeczkami, które zbudują romantyczny klimat. Podczas spotkań z przyjaciółmi w ogrodzie, które często lubią przedłużać do późnych godzin, taki sposób oświetlenia będzie nie tylko klimatyczny, ale także energooszczędny. Nie musisz bowiem włączać lamp zamontowanych na elewacji budynku. Wystarczy, że zapalisz świecę lub włączysz lampki zasilane na baterię. Takie dekoracje ogrodowe nie są drogie, dlatego jest to dobry sposób na urozmaicenie przestrzeni w ogrodzie.

Strefa wypoczynkowa

Ozdoby do ogrodu to nie tylko lampiony, kwiaty, drzewa, figurki i skrzynki na listy. W każdym ogrodzie powinna znaleźć się strefa do relaksu, która również urozmaici przydomowy ogródek. Jeśli chodzi o sprawdzone dekoracje ogrodowe, to polecamy hamaki, stoły oraz wygodne krzesła. Warto również pomyśleć o leżakach, parasolach oraz huśtawkach. Jeśli lubisz grillować oraz spędzać czas z rodziną na świeżym powietrzu to takie dekoracje ogrodowe to must have. Zaproszone osoby będą mogły wygodnie rozsiąść się przy stole na wygodnych fotelach i prowadzić długie rozmowy przy kawie i pysznym jedzeniu. Zieleń przydomowa podziwiana z hamaka lub huśtawki może pochłonąć Cię na wiele godzin.

Własnoręcznie robione dekoracje

Jeśli masz duszę artysty i lubisz tworzyć, to ozdoby do ogrodu DIY powinny Cię zaciekawić. Możesz samodzielnie wykonać kwietniki, huśtawki, a nawet altankę, która ochroni Cię przed deszczem. Dekoracje ogrodowe zrobione własnymi rękami cieszą podwójnie i mają swój niepowtarzalny klimat. Warto więc poświęcić trochę czasu na poszukanie inspiracji w internecie i wcielenie ich w życie we własnym ogrodzie. Ciekawym sposobem na ozdobienie tarasu lub altanki jest zawieszenie własnoręcznie plecionych makram, lub łapaczy snów. Nadadzą one Twojemu ogrodowi klimat boho.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *