Grzejniki dekoracyjne – efektowna ozdoba wnętrza

Grzejniki dekoracyjne – efektowna ozdoba wnętrza

Mogą wyglądać jak awangardowe rzeźby, abstrakcyjne obrazy, designerskie lustra. Nowoczesnych grzejników już nie musimy chować za firankami czy ażurowymi osłonami, by nie popsuły urody wysmakowanego wnętrza. Co więcej, znajdziemy wśród nich takie, które jeszcze przydadzą mu atrakcyjności.

Efektowna ozdoba wnętrza

Planując wystrój mieszkania zwracamy uwagę na komfort i funkcjonalność, ale nie mniej ważne są względy estetyczne. Zależy nam na stylowych detalach, które dodadzą charakteru pokojom. Właśnie dlatego do nowocześnie aranżowanych mieszkań coraz częściej wybieramy grzejniki dekoracyjne https://mat-dom.pl/grzejniki-dekoracyjne/. Fascynują urodą, zaskakują nieszablonowymi wzorami. Już nie musimy ich chować, co ma też walor praktyczny, bo przecież maskowanie źródła ciepła to strata energii. Dekoracyjne grzejniki warto wręcz eksponować, bo wyglądają jak nowoczesne dekoracje.

Do wyboru, do koloru

W ofercie producentów znajdziemy całą gamę modeli grzejników dekoracyjnych w bogatej stylistyce, odpowiedniej do charakteru wnętrza. W nowoczesnych mieszkaniach sprawdzi się prosty model modułowy z pionowymi profilami albo bardziej wyszukany – przypominający abstrakcyjną metalową rzeźbę z galerii sztuki nowoczesnej. We wnętrzach industrialnych odnajdą się grzejniki z płaskim panelem zrobione z blachy albo ze szkła, na które można nanosić grafiki czy fotografie. W wysokich loftowych pomieszczeniach znakomicie będą wyglądać grzejniki kolumnowe produkowane z wysokogatunkowej stali. Z kolei właściciele mieszkań klasycznych mogą inspirować się tradycyjnymi żeberkami żeliwnych kaloryferów – znajdą je w eleganckiej, podrasowanej wersji, na przykład ze stylizowanym reliefowym ornamentem.

Na miarę każdego pokoju

Do poszczególnych pomieszczeń mieszkania łatwo dopasujemy idealny grzejnik dekoracyjny. Nie trzeba przecież w całym domu montować identycznych. I tak w łazience czy garderobie sprawdzi się model szklany, który może zarazem pełnić funkcję lustra. Do kuchni możemy wybrać grzejnik wyposażony w dodatkowe akcesoria, np. uchwyty, haczyki, wieszaki. Salon to najlepsze miejsce dla ażurowych, rzeźbiarskich form, przypominających dzieła sztuki. Z kolei w dziecięcych pokojach świetnie zagrają różnokolorowe, gładkie panele z zaokrąglonymi brzegami i blokadą ustawień termostatu – wesołe i bezpieczne dla malców.

Piękne i funkcjonalne

Wybierając grzejniki dekoracyjne należy także zwrócić uwagę na ich walory użytkowe. Zależą one w dużej mierze od materiału, z jakiego wykonano dany model. Do najpopularniejszych należą grzejniki stalowe. Są odporne na uszkodzenia i łatwe w montażu. Poza tym szybko się nagrzewają i równomiernie emitują ciepło. Grzejniki aluminiowe nie są tak odporne na uszkodzenia, za to lekkie i odporne na wilgoć. Znakomicie sprawdzą się w łazienkach, podobnie zresztą jak ich miedziane odpowiedniki. Ostatnio coraz większą popularność zdobywają grzejniki szklane, których minimalistyczna, prosta forma świetnie wpisuje się w styl nowoczesnych wnętrz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *