Jakie okna sprawdzą się w nowoczesnym budownictwie?

Jakie okna sprawdzą się w nowoczesnym budownictwie?

Wygląd budowanych domów na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat zmieniał się już kilkukrotnie. Wydaje się, że ten, który aktualnie króluje na polskich działkach, jest bardzo ekonomiczny. Domy budowane w sposób nowoczesny pozwalają zaoszczędzić pieniądze nie tylko podczas ich budowy, ale także są tańsze w późniejszym utrzymaniu. Takie budynki są przede wszystkim proste w konstrukcji, najczęściej w kształcie prostokąta lub kwadratu, zamiast piętra budowane jest użytkowe poddasze, rezygnuje się również z budowy piwnicy. A jakie okna sprawdzają się w nowoczesnych domach?

Jak dzisiaj wygląda sytuacja na rynku okien?

Rynek okien przez wiele lat zdominowany był przez okna plastikowe (PCV). Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem te drewniane jeszcze kilkanaście lat temu nie były tak szczelne, a do tego miały ograniczone rozmiary oraz kształty. Trend ten jednak w ostatnich latach się zmienia i już teraz coraz częściej wybiera się okna drewniane. Ze względu na nowoczesną stolarkę takie okna można wykonać w dowolnym kształcie i rozmiarze, a do tego charakteryzują się doskonałym współczynnikiem izolacyjnym. Dzięki temu zimą na zewnątrz będzie uciekać mniej temperatury z domu i zaoszczędzimy na ogrzewaniu, latem natomiast gorące powietrze z dworu będzie miało utrudniony wstęp do środka budynku.

Czy okna drewniane wymagają konserwacji?

Drewniane okna są nie tylko energooszczędne, ale również nadają pomieszczeniu elegancji i często są wręcz jego ozdobą. Ponadto drewniane ramy cechuje estetyczny wygląd i klasa, przez co we wnętrzach panuje wyjątkowy nastrój. Co prawda trzeba o nie dbać bardziej niż o plastikową konkurencję, ponieważ raz na 3-4 lata należy zaimpregnować ramy, jednak nie powinno to stanowić większego problemu. Również cenowo drewniane okna wyglądają coraz lepiej. Jeżeli chcemy zapoznać się z okoliczną ofertą okien, najszybciej wpisać w wyszukiwarkę frazę typu „okna drewniane Wrocław” i przejrzeć proponowane rozwiązania. Jeśli jednak nie zdecydujemy się na konkretną opcję, to najlepiej będzie udać się do salonu producenta. Warto również to zrobić w sytuacji, gdyby pojawiły się pytania dotyczące parametrów okien, montażu lub środków konserwacyjnych, na które uzyskamy dokładne odpowiedzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *