Aranżacja wnętrz w stylu modern classic – postaw na elegancję 

Aranżacja wnętrz w stylu modern classic – postaw na elegancję 

Marzysz o eleganckim i klasycznym wnętrzu, ale jednocześnie pociąga Cię styl nowoczesny i minimalizm? Jeśli tak, to idealnym rozwiązaniem będzie styl modern classic, który łączy w sobie powyższe elementy. Takie aranżacje idealnie wpasowują się w obecne trendy, a mieszkanie w stylu modern classic będzie cieszyć oczy przez długie lata. Zobacz, czym wyróżnia się styl modern classic i jak wygląda urządzanie mieszkania w takiej stylizacji. 

Czym wyróżnia się styl modern classic? 

Aranżacje modern classic łączą w sobie dwie stylistyki – nowoczesną i klasyczną. Choć z pozoru są to dwie bardzo odmienne od siebie koncepcje, to bardzo dobrze się ze sobą komponują. Czym więc dokładnie jest styl modern classic? Jest to sztuka otaczania się elementami rodem z renesansowych dworków i pałaców, ale wzbogacona o komfort oraz prostotę, która wyróżnia styl nowoczesny. Aranżacja wnętrza w stylu modern classic jest bardziej stonowana i mniej dekoracyjna niż faktyczny dworek. Jednak dalej robi duże wrażenie. W tym stylu jest miejsce zarówno na tradycyjne wzornictwo, jak i współczesne rozwiązania. 

Mieszkania lub domu w stylu modern classic są eleganckie, luksusowe, ale jednocześnie urządzone bez przepychu. We wnętrzu panuje harmonia i idealnie wyważenie między tym co eleganckie i klasyczne, a nowoczesne. Ciężkie, pikowane meble połączone z prostymi dodatkami tworzą oryginalne i wcale nie toporne połączenie. Kluczem do stylu modern classic jest uzyskanie proporcji między znacznie różniącymi się od siebie elementami. 

Jak urządzić mieszkanie w stylu modern classic? 

Choć wystrój modern classic jest połączeniem starego z nowy, to stworzenie idealnej aranżacji wcale nie jest takie proste. Nie wystarczy wstawić kilka starych mebli do nowoczesnego wnętrza. Warto za to zacząć od takich rzeczy, jak baza – czyli kolor ścian. Te powinny być proste, neutralne. Bardzo dobrą podstawą aranżacji będą jasne ściany, na przykład białe, lub beżowe oraz stonowana podłoga. Jeśli masz taką możliwość, to postaw na prawdziwe drewno. 

Na delikatnym tle możesz ustawić kilka mocnych, już bardziej antycznych elementów. Idealnie sprawdzi się kredens z ciemnego drewna, lub komoda zdobiona barokowymi liniami. Klasycznym dodatkiem są także gobelinowe lub welurowe poduszki, czy pikowana kanapa z zawijanymi podłokietnikami. Pamiętaj jednak, że jeśli kanapa sama w sobie jest dekoracyjna, to poduszki powinny być minimalistyczne. I tak samo w drugą stronę. Kluczem jest odpowiednie wyważenie elementów aranżacji. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *