Gdzie można stosować folię grzewczą i w jaki sposób steruje się tego typu ogrzewaniem?

Gdzie można stosować folię grzewczą i w jaki sposób steruje się tego typu ogrzewaniem?

Folia grzewcza na podczerwień to stosunkowo nowe rozwiązanie w naszym kraju w przeciwieństwie do krajów skandynawskich. Na północy globu tego typu produkt jest znany i chętnie używany już od kilkudziesięciu lat i można zauważyć, że ten trend pojawia się także w naszym kraju. Jest to ciekawa alternatywna dla tradycyjnego ogrzewania podłogowego i ma wiele zalet, które docenią inwestorzy, którzy dopiero budują swoją nieruchomość, jak i Ci, którzy chcą unowocześnić swój punkt usługowy czy biuro. Zobacz, gdzie sprawdzi się folia grzewcza podłogowa i w jaki sposób się nią steruje.

Gdzie najlepiej sprawdzą się maty grzewcze na podczerwień?

Folia grzewcza na podczerwień sprawdzi się do wykonywania ogrzewań płaszczyznowych, czyli najprościej mówiąc ogrzewania podłogowego, ściennego i sufitowego. Można ją wykorzystywać we wszystkich pomieszczeniach w domach jednorodzinnych, wielorodzinnych, a nawet w mieszkaniach. Oprócz tego takie ogrzewanie można też wdrożyć w pomieszczeniach biurowych, a nawet kamperach. Folia grzewcza jest na tyle cienka, że nie podnosi powierzchni podłogi i można ją kłaść pod panelami, deską czy winylem.

Podłogi z wbudowanymi foliami grzewczymi nie powinny mieć problemu z tym, aby wytrzymać maksymalne temperatury, które może emitować folia. Tego typu ogrzewanie można nawet stosować pod wykładzinami, które są bardzo wytrzymałe na wysokie temperatury. Maty grzewcze mogą ogrzewać takie miejsca jak: sklepy, warsztaty, balkony, poczekalnie i szklarnie. Podsumowując, sprawdzą się one w naprawdę wielu miejscach i nie ma w przypadku ich montażu zbyt dużych ograniczeń.

Jak steruje się tego typu ogrzewaniem?

Aby móc zainstalować w domu maty grzewcze na podczerwień nie trzeba wydzielać specjalnego pomieszczenia w rodzaju kotłowni. Ogrzewanie ma podczerwień, jest zasilane z sieci domowej, do której podłączony jest obwód elektryczny folii grzewczej. Ogrzewaniem można sterować poprzez zainstalowany regulator temperatury oraz czujniki. Dzięki temu w prosty i szybki sposób możesz zmienić temperaturę w danym pomieszczeniu, a także czas ogrzewania.

Maty grzewcze na podczerwień mogą być bardziej wydajne niż inne formy ogrzewania, ponieważ przekształcają energię elektryczną prawie w całości w ciepło. Co ciekawe i bardzo przydatne ogrzewaniem tego typu można sterować także zdalnie np. za pomocą smartfona. Nawet jeśli nie ma Cię w miejscu, gdzie znajduje się ogrzewanie, np. jesteś na zakupach, a chcesz, aby na Twój powrót w domu panowała konkretna temperatura, to możesz to zrobić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *