Szklarnie ogrodowe – świeże warzywa prosto z Twojego ogrodu

Szklarnie ogrodowe – świeże warzywa prosto z Twojego ogrodu

Masz już dosyć kupowania w sklepie warzyw niewiadomego pochodzenia? Jeśli chcesz mieć stały dostęp do świeżych pomidorów, ogórków czy papryki, koniecznie zainwestuj w szklarnie ogrodowe. W ten sposób zagwarantujesz sobie warzywa bez GMO uprawiane bez chemii.

Szklarnie ogrodowe – świeże warzywa prosto z Twojego ogrodu

Jakość spożywanego przez nas jedzenia ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia. Współcześnie w sklepach, a przede wszystkim dużych marketach, możemy natknąć się na warzywa pochodzące z upraw, w przypadku których wykorzystywane są chemiczne nawozy i opryski. Ciężko jest również sprawdzić, które produkty dostępne w warzywniakach uprawiane są bez takich dodatków. Aby zachować zdrowie, powinniśmy też wyeliminować całkowicie z diety warzywa modyfikowane genetycznie. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest stworzenie własnego ogródka. Najbardziej zadowalające efekty uzyskamy, korzystając przy tym ze szklarni ogrodowej. Dlaczego warto w nią zainwestować? Jaka szklarnia sprawdzi się najlepiej? Przeczytaj nasz artykuł i w tym roku postaw na własne warzywa!

Zalety uprawy warzyw w szklarni

Szklarnia to najlepszy sposób na to, by wyeliminować ryzyko, że Twoja wiosenna praca w ogródku warzywnym pójdzie na marne. Stanowi ona świetną osłonę, która doskonale przepuszcza światło słoneczne niezbędne do prawidłowego wzrostu roślin. Dzięki takiej konstrukcji warzywa są doskonale chronione przed wiatrem oraz niskimi temperaturami. Co więcej wyposażając się w szklarnię, możesz liczyć na to, że z warzyw będziesz korzystać znacznie szybciej niż w zwykłym ogródku. Zwykle jest to nawet półtorej miesiąca. W szklarni ogrodowej rewelacyjnie sprawdzą się nowalijki, czyli m.in. rzodkiewka, sałata, koperek, cebulka i szczypiorek. Oprócz tego to idealne miejsce na pomidory, ogórki, paprykę, czosnek, a także owoce, takie jak truskawki. 

Jaką szklarnię wybrać?

Jeśli już zdecydujesz się na postawienie w ogrodzie własnej szklarni, musisz jeszcze wybrać odpowiednią konstrukcję, która gwarantuje najlepsze efekty. Doskonałym wyborem są szklarnie wykonane z poliwęglanu oraz aluminium. Dzięki takim materiałom szklarnia jest nie tylko wysoce wytrzymała, ale zapewnia też większą skuteczność niż tradycyjnie wykorzystywane w tym celu szkło. Poliwęglan sprawia, że konstrukcja jest wysoce odporna na niekorzystną pogodę, a jednocześnie umożliwia utrzymanie znacznie większej ilości ciepła we wnętrzu. Dużym atutem jest również ochrona przed promieniowaniem UV, które jest szkodliwe dla uprawianych roślin. Plusem jest też estetyczny wygląd, który powoduje, że szklarnia świetnie prezentuje się w ogrodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *