Jaką pompę do wody wybrać? Rodzaje pomp i nie tylko

Jaką pompę do wody wybrać? Rodzaje pomp i nie tylko

Pompy do wody to niezwykle przydatne urządzenia, na które rzadko zwracamy uwagę, a które codziennie pełnią ważną rolę w naszym życiu. Między innymi to dzięki nim do wielu domów dostarczana jest woda pitna czy też odpompowywane jest szambo.

Obecnie na rynku dostępne jest bardzo wiele różnego typu pomp, stąd też, jeśli ktoś kupuje takie urządzenie po raz pierwszy, może nie wiedzieć, na co się zdecydować. Doradzamy, jaką pompę wybrać i czym poszczególne opcje się od siebie różnią!

Jakie są rodzaje pomp do wody i którą wybrać?

Najprostszy podział, jakiego można dokonać, jeśli chodzi o pompy do wody, to podział na pompy do wody czystej oraz do wody brudnej. To, która będzie odpowiednia, zależy oczywiście do tego, w jaki sposób planujemy pompę wykorzystywać.

Wśród pomp do wody czystej (a więc wody pitnej) można wyróżnić pompy hydroforowe oraz zanurzeniowe (głębinowe). Te pierwsze montuje się na przykład koło studni lub w piwnicy – ogółem mówiąc, na powierzchni. Drugie z kolei, jak łatwo się domyślić, stosuje się pod powierzchnią, co pozwala pompować wodę znajdującą się głębiej w ziemi.

Pompy hydroforowe charakteryzują się łatwiejszą instalacją, bywają również tańsze, natomiast pompy głębinowe nie tylko pozwalają sięgać głębiej, ale też oznaczają m.in. brak konieczności przelewania zbiornika. Obie opcje mają istotne zalety – wybierając jedną z nich, trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim to, na jakiej głębokości znajduje się woda, a także swoje możliwości finansowe.

Pompy do wody brudnej wykorzystuje się nie w domu, a w takich miejscach, jak szamba czy oczka wodne. Czyli wszędzie tam, gdzie woda nie musi być bezpieczna do konsumpcji. Wybierając pompę do wody brudnej, powinno się zwracać uwagę przede wszystkim na trzy parametry: wysokość podnoszenia wody, wydajność oraz obecność rozdrabniacza (w szczególności gdy szukamy pompy do szamba).

Skąd najlepiej kupić pompę do wody?

Zakup pierwszej lepszej pompy z niepewnego źródła może mieć poważne konsekwencje. Tylko wysokiej jakości, odpowiednio dobrana pompa zagwarantuje, że cały system dostarczania wody pitnej czy też szamba będzie działał prawidłowo i bez jakichkolwiek problemów.

Dlatego też najlepiej korzystać z oferty takich sklepów, jak chociażby sklep Watermark, które cieszą się pozytywną opinią w branży. W ten sposób można mieć pewność, że otrzymane produkty będą fabrycznie nowe i w pełni oryginalne. Renomowane sklepy współpracują ze wszystkimi czołowymi producentami, w związku z czym ich oferta jest bardzo szeroka i każdy powinien być w stanie znaleźć pompę odpowiednią do swoich potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *