Czy we wrześniu można jeszcze zaprojektować piękny ogród?

Czy we wrześniu można jeszcze zaprojektować piękny ogród?

Aktualna pogoda za oknem wskazuje na to, że na jesień będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Prognozuje się, że ten miesiąc będzie jeszcze dość ciepły i przyjemny dla naszego ogrodu. Zanim więc nadejdą październikowe przymrozki mamy jeszcze sporo czasu na zajęcie się aranżacją przydomowej, zielonej przestrzeni.

Projektowanie ogrodów w Grudziądzu (i każdej innej miejscowości w Polsce) możemy zlecić doświadczonej pracowni, dzięki której nasz wczesnojesienny ogród będzie prezentował się doskonale. Dodatkowym plusem takiego wyboru będzie profesjonalne doradztwo w kwestii wyboru roślin, które kwitną w ogrodzie wczesną wiosną.

Samodzielne projektowanie ogrodu

Nadchodząca jesień będzie piękna – pod warunkiem, że już teraz wybierzemy rośliny, które we wrześniu kwitną na ciepłe kolory. Intensywna czerwień, płomienny pomarańcz i ciepła żółć w połączeniu z zieloną partią ogrodu tworzą atrakcyjną dla oka przestrzeń. Jeśli więc samodzielnie planujemy zagospodarować nasz ogród, powinniśmy uwzględnić rośliny, które można z powodzeniem hodować w jesiennym klimacie. W nadchodzące szare i smutne dnie, nasz ogród będzie schronieniem przed ponurą jesienią.

Obecna pora roku to idealna okazja do posadzenia w ogrodzie pięknych i delikatnych Wrzosów. Rośliny te doskonale odnajdą się w naszym ogrodzie, a przy okazji wprowadzą wiele radosnych kolorów do ogrodu. Nasze prywatne wrzosowisko może obfitować w odcienie fioletu, różu, czerwieni oraz bieli. Lada moment rośliny te będą intensywnie kwitły, dlatego warto już dziś pomyśleć o ich posadzeniu. Utworzone przez nas różnorodne skupiska w połączeniu z ozdobnymi kamyczkami, wprowadzą do naszego ogrodu szczególnie ozdobne akcenty.

Nie samym wrzosem ogród żyje!

Oprócz założenia prywatnego wrzosowiska możemy także posadzić wzdłuż ścieżek Żurawkę, której ozdobne liście wnoszą kolejne kolory. Nie ograniczajmy się do sadzenia ich w jednym miejscu – rośliny te urozmaicą ogród na przedzie rabat, czy na szczytach pofałdowań. Wygląd naszego ogrodu będzie zależny od naszej kreatywności – nie stawiajmy sobie zatem żadnych ograniczeń. Wprowadźmy różnorodność roślin i wykorzystajmy także Winobluszcze, Głogi oraz wszelkie krzewy odporne na przymrozki (np. Irga lub Berberys).

Nie mając czasu na samodzielne projektowanie ogrodu we wrześniu, możemy skorzystać z pomocy http://e-zielonaoaza.pl/. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w tworzeniu architektury krajobrazu Zielona Oaza spełni Twoje marzenia o pięknym ogrodzie jak z bajki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *