Jak dbać o ogród latem?

Jak dbać o ogród latem?

Wiele osób marzy o posiadaniu własnego, przydomowego ogrodu. Nie ma się temu co dziwić, gdyż w ogrodzie można bardzo miło spędzić czas. Ponadto, ogród to miejsce, w którym można popodziwiać piękno roślin. Nie ulega wątpliwości, że posiadanie ogrodu to nie tylko przyjemności, ale i obowiązki. Należy troszczyć się o niego szczególnie latem, gdy rośliny są w pełni rozkwitu.

Regularnie podlewaj i zwalczaj szkodniki

Wiele roślin latem kwitnie. Prezentują się one wówczas bardzo atrakcyjnie i cieszą nasze oczy. Nie ulega więc wątpliwości, że o rośliny należy odpowiednio się zatroszczyć. Wskazane jest na pewno podlewanie roślin, zwłaszcza gdy panuje susza. Najlepiej używać do podlewania letniej wody, aby rośliny nie doświadczyły swoistego szoku termicznego. W letnie upalne dni rośliny, zwłaszcza te rosnące w pełnym słońcu, mogą wymagać podlewania dwa razy dziennie. Te, które znajdują się w cieniu można oczywiście podlewać nieco rzadziej. Kolejną ważną kwestią jest zwalczanie szkodników. Nie należy zapominać o tym, że mnóstwo roślin jest atakowanych przez mszyce oraz przez mrówki czy ślimaki. Warto więc stosować specjalne preparaty, które pomogą je zwalczyć bądź zapobiegną ich pojawieniu się. Zwalczanie szkodników może odbywać się również przy pomocy naturalnych środków ochrony roślin, takich jak na przykład gnojówka z pokrzyw.

Chroń przed niszczycielskimi burzami

Pielęgnacja roślin oznacza latem oznacza również konieczność ich ochrony przed niszczycielskimi burzami. Nie ulega wątpliwości, że nawałnice, zwłaszcza burze gradowe z porywistym wiatrem, mogą wyrządzić wiele szkód ogrodowi. Niemożliwa jest całkowita ochrona roślin przed ich skutkami i należy zdawać sobie z tego sprawę. Niemniej jednak, możemy zapobiec części uszkodzeń. Najważniejsze jest to, aby pozbierać wszystkie przedmioty znajdujące się w ogrodzie, które porwane przez wiatr mogą uszkodzić rośliny. Nie sposób nie zauważyć, że pomocne może okazać się również zasłonięcie niektórych roślin, na przykład grubszą plandeką. Wreszcie, mniejsze rośliny, które znajdują się w doniczkach, można zabrać na czas trwania burzy do domu. Nie sposób nie zauważyć, że pomocne będzie śledzenie komunikatów pogodowych. Wówczas istnieje naprawdę niewielkie prawdopodobieństwo tego, że uda nam się uchronić przed przykrymi skutkami nawałnicy. Jeżeli jednak zdarzy się, że burza nas zaskoczy, nie pozostaje nam nic innego jak usunięcie szkód, które powstały w ogrodzie. Należy na pewno pozbierać połamane gałęzie, które mogą stwarzać zagrożenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *