Zakup okien do domu

Zakup okien do domu

Okna są bardzo ważnym elementem każdego domu. Wpływają one na jego wygląd oraz na to, czy we wnętrzach będzie odpowiednia temperatura. Warto poświęcić nieco czasu na zrozumienie specyfiki okien, gdyż odpowiedni wybór sprawi, że korzystanie z nich będzie bardziej komfortowe.

Co przeciętny klient wie na temat okien?

Okazuje się, że wiedza typowego klienta na temat okien jest naprawdę niewielka. Większość z nas skupia się na cenie i wyglądzie. Jeśli chodzi o cenę to klienci zazwyczaj sądzą, że okna są drogie, jednak nie mają pojęcia ile dokładnie mogą one kosztować. Z kolei wiedza na temat kwestii wizualnych sprowadza się zazwyczaj do spostrzeżenia, że obecnie wybiera się okna w okleinach drewnopodobnych a najmodniejsze są duże przeszklenia. Oczywiście zarówno cena jak i wygląd okien są ważne jednak najistotniejsze są ich właściwości techniczne i warto się z nimi zapoznać.

Jak kupić dobre okna?

Przede wszystkim na zakupy warto wybrać się do dobrego, lokalnego producenta okien. Zakup dokonany w taki sposób daje nam ten komfort, że w przyszłości będziemy mieli do kogo się zwrócić na wypadek gdyby nasze okna wymagały regulacji czy innej usługi serwisowej. Najlepiej więc umówić na spotkanie osobiste w biurze sprzedaży okien i zabrać ze sobą projekt domu. Do wyceny mogą też posłużyć samodzielnie sporządzone wymiary otworów okiennych. Osobista wizyta u producenta okien daje nam nie tylko możliwość rozmowy ze specjalistą ale także sposobność do obejrzenia okien wystawowych. Łatwiej jest wtedy wybrać kolor okleiny czy dobrać parapety.

W przypadku takiego produktu jak okna trzeba szczególną uwagę zwrócić na profile, systemy okuciowe oraz szyby. Zależnie od producenta można kupić okna pięciokomorowe albo sześciokomorowe. Gdy zależy nam na dużej izolacji cieplnej dobrze jest wybrać potrójne pakiety szybowe. Przedstawiciel handlowy podpowie także jakie niestandardowe rozwiązania w oknach można zastosować. Możliwości jest naprawdę dużo. Producenci oferują dzisiaj szyby refleksyjne, antywłamaniowe oraz zabezpieczające przed hałasem.

Sporym powodzeniem cieszą się także szyby z ozdobnymi szprosami. Gdy zależy nam na wygodzie w miejscu okna tarasowego możemy wybrać specjalny system przesuwny. Współczesny przemysł okienny oferuje dodatkowo cały szereg ciekawych rozwiązań takich jak uchylacze naświetli, nawiewniki, blokady w drzwiach balkonowych, dlatego zawsze warto posłuchać, co proponują nam przedstawiciele handlowi. Przy okazji zakupu okien można także od razu wybrać rolety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *