Jak wyczyścić grzejnik – poznaj najlepsze sposoby

Jak wyczyścić grzejnik – poznaj najlepsze sposoby

Wielkimi krokami zbliża się do nas okres grzewczy, a co za tym idzie, coraz częściej przypominamy sobie o swoich kaloryferach. Podczas sprzątania bardzo często o nich zapominamy i pomijamy je, ponieważ niektóre z nich mają skomplikowane kształty, z których ciężko jest dokładnie wydobyć brud. Jest to duży błąd, ponieważ potrafi się zebrać na nich mnóstwo kurzu, który ciężko jest później usunąć. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik, z którego dowiesz się jak w prosty sposób wyczyścić grzejniki https://mat-dom.pl/ w swoim mieszkaniu.

Jak wyczyścić grzejnik panelowy?

Jest to bardzo popularny typ grzejnika, który z pewnością posiada w mieszkaniu większość z Was. Jeśli chcesz wyczyścić go w odpowiedni sposób, to powinieneś pamiętać o następujących rzeczach. Na początek zdejmij gałkę termostatyczną, a następnie zajmij się kratką, która znajduję się na górze oraz bocznymi osłonami. Wystarczy, że lekko je podważysz i wyjmiesz z zaczep. Staraj się to robić ostrożnie, aby nie uszkodzić grzejnika. Po zdjęciu osłon możesz przystąpić do czyszczenia. Aby nie uszkodzić powłoki antykorozyjnej, grzejniki czyść gąbką namoczoną delikatnymi środkami bez zawartości alkoholu.

Czyszczenie grzejników żeberkowych

Grzejnik żeberkowy to prawdziwa zmora, jeśli chodzi o dokładne pozbywanie się z niego kurzu. Jeśli zaniedbałeś sprawę jego czyszczenia, to z pewnością między jego żebrami zebrało się sporo kurzu, który ciężko będzie usunąć. Dlatego użyj specjalnej szczotki do grzejnika lub czyszczenia butelek. Jeśli kurzu jest naprawdę sporo i nie chcesz, aby zaczął unosić się po mieszkaniu, to wcześniej namocz szczotkę wodą, lub użyj mokrej ściereczki z mikrofibry, aby zebrać największą warstwę brudu. Możesz także użyć odkurzacza z wąską końcówką i miękkim włosiem. Unikaj jedynie korzystania z ostrych metalowych przedmiotów, które mogłyby uszkodzić strukturę grzejnika. Jeśli usuniesz brud spomiędzy żeber, wystarczy, że przetrzesz rury i przód grzejnika miękką ściereczką nasączoną np. płynem do naczyń.

Kiedy wyczyścić grzejniki w mieszkaniu?

Najlepiej będzie, jeśli o swoje grzejniki będziesz dbał regularnie i przecierał je dokładnie, chociaż 2 razy w miesiącu. W momencie, gdy będzie miał się rozpocząć sezon grzewczy, nie będziesz musiał się męczyć z pozbywaniem brudu, który zbierał się na kaloryferze przez całą wiosnę i lato. Jeśli tego nie zrobisz to w momencie, gdy grzejniki zaczną grzać w mieszkaniu, może pojawić się nieprzyjemny zapach przypalonego kurzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *