Do czego wykorzystać wstążki i tasiemki pasmanteryjne

Do czego wykorzystać wstążki i tasiemki pasmanteryjne

Taśmy ozdobne to jeden z produktów pasmanteryjnych, który najczęściej używany jest jako dodatek krawiecki. Jednak okazuje się, że tego typu tasiemki, mogą mieć różnorodne zastosowanie, niekoniecznie w pracy krawieckiej. Okazuje się, że kreatywność ludzka może zaskakiwać, dzięki czemu tasiemki, wstążki z pasmanterii można wykorzystać w przeróżnych sytuacjach. Ozdoby do domu, dekorowanie elementów wystroju wnętrz, scrapbooking i wiele więcej. Zobacz więc, co można zdziałać z użyciem wstążek i tasiemek.

 

Bądź kreatywny i umiejętnie wykorzystaj tasiemki, wstążki z pasmanterii

Scrapbooking, czyli doskonałe rozwiązanie dla wszystkich posiadających wstążki, tasiemki i poszukujących inspiracji do tego, jak je wykorzystać. Na czym dokładnie to polega? Scrapbooking to technika, która opiera się na ozdabianiu dzienników, wizytówek, zaproszeń czy albumów ze zdjęciami, takimi materiałami jak kartony, papier czy tasiemki oraz wstążki. Dobór odpowiednich tasiemek, wybór fajnych wstążek, odpowiednia dawka kreatywności i domowym sposobem, możemy znakomicie przyozdobić np. rodzinne albumy ze zdjęciami.

 

Taśmy, wstążki pozwalające przewiązywać zasłony? Jak najbardziej, szczególnie kiedy w komplecie zasłon, otrzymaliśmy wstążkę czy tasiemkę, która niekoniecznie jest ciekawa. Wystarczy poszukać odpowiednich tasiemek, wstążek, dopasować je do własnych pomysłów aranżacyjnych.

Wstążki jako ozdoba do włosów? Jako dodatkowy element opaski? Jest to na pewno ciekawe rozwiązanie, szczególnie kiedy to, co oferowane jest w sklepach, nie do końca nam pasuje. Wiadomo, powtarzalność opasek, ozdób do włosów sprawia, że warto zrobić coś oryginalnego. Odpowiednio dobrane tasiemki będą więc znakomitym dodatkiem.

Przyozdabianie odzieży, szczególnie bluzek i sukienek. Umiejętne dobranie tasiemek, wstążek sprawi, że damy naszej garderobie nowe tchnienie. Bluzka, sukienka, która już nas niejako nużyła, będzie znowu z wielką chęcią używana.

 

Jak przepięknie zwieńczyć zapakowane prezenty? Oczywiście najlepiej zrobić to w sposób oryginalny, stosując odpowiednią tasiemkę. Samodzielnie zapakowane prezenty, które zostaną obwiązane dobrze dobraną tasiemką, to zdecydowanie lepszy pomysł, niż kupno gotowych torebek prezentowych.

 

Tasiemki to znakomite akcesoria dla osób, które czerpią przyjemność z hand-made. Okazuje się, że można np. zrobić samodzielnie niezwykle oryginalny wazon ozdobny. Wystarczy do tego odpowiedniej wielkości słoik, a także tasiemki. Tasiemkę należy dość mocno dokleić do słoika, na jego całej powierzchni. Taki własnoręcznie zrobiony wazon, będzie doskonałą ozdobą każdego domu. To również znakomity pomysł na prezent.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *