Jak wybrać klimatyzację do mieszkania w bloku? 

Jak wybrać klimatyzację do mieszkania w bloku? 

Upalne dni w mieszkaniu w bloku nie należą do przyjemnych doświadczeń. Wietrzenie pomieszczeń niewiele daje, a zimnych pryszniców nie możemy brać w nieskończoność. Rozwiązanie tej sytuacji? Klimatyzacja, która staje się coraz popularniejsza również w blokach. Jak wybrać klimatyzację do mieszkania w bloku? 

Czy warto zainstalować klimatyzację w bloku? 

Czy wiesz, że w mieście temperatura odczuwalna jest nawet o kilka stopni wyższa, niż w terenach zielonych? Beton i cegła, czyli ulice i bloki nagrzewają się dużo szybciej. Nie ma też wystarczającej ilości zieleni i drzew, które ochładzają temperaturę. Dlatego klimatyzacja w dużych miastach jest niezbędnym elementem wyposażenia mieszkania. Tak naprawdę sprawdzi się nie tylko latem. Klimatyzacją możemy również ogrzać mieszkanie w okresie jesienno-zimowym. To szczególnie wygodna opcja w okresie przejściowym, kiedy za oknem już zimno, a centralne ogrzewanie jeszcze nie zostało włączone. Klimatyzacja w mieszkaniu, to rozwiązanie całoroczne, które polepszy nasz komfort życia. 

Jak wybrać klimatyzację do mieszkania? 

Przy wyborze klimatyzacji do mieszkania musimy wziąć pod uwagę kilka parametrów. Przede wszystkim, w którym pomieszczeniu powinien znajdować się klimatyzator. Ważny jest także rozkład pokoi oraz wielkość powierzchni, która ma być obsługiwana przez klimatyzację. Bez tych danych nie możemy rozpocząć poszukiwań idealnego sprzętu. W podpowiedzi damy, że klimatyzator o mocy 1 kW jest w stanie schłodzić pomieszczenie o wielkości ok. 10 m². Jeżeli więc nasze mieszkanie ma 50 m², to moc klimatyzacji powinna wynosić 5 kW. 

Klimatyzacja w bloku może mieć różne formy. Wybór zależy od naszych potrzeb i całości zamysłu. Pierwszym rodzajem są klimatyzatory split, które zamontowane są na stałe. To najpopularniejsza wersja klimatyzacji, którą możemy zauważyć na niejednym balkonie lub oknie. Klimatyzatory split montuje się na elewacji budynku lub balkonie, czyli po stronie zewnętrznej mieszkania. Drugą część wewnętrzną, na ścianie pod sufitem lub nad oknem. Tego rodzaju klimatyzatory są ciche i wydajne. Sprawdzą się przy wysokich upałach. 

Innym rozwiązaniem jest klimatyzacja przenośna. To najtańsze rozwiązanie, ale także najmniej wydajne. W dodatku średnio praktyczne. Aby klimatyzacja sprawnie działała, rura, która usuwa nagrzane powietrze, musi być wystawiona za okno. Dlatego w mieście najlepszym rozwiązaniem jest klimatyzacja typu split, która ochłodzi nas nawet w największe upały. Chcesz dowiedzieć się więcej i zasięgnąć opinii eksperta? Wejdź na stronę montaż klimatyzacji Warszawa i znajdź klimatyzację do swojego mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *