Komu jest potrzebny audyt energetyczny?

Komu jest potrzebny audyt energetyczny?

Ze względu na cykliczne rosnące koszty energii w nadchodzących latach tematy takie, jak oszczędność energii oraz korzystanie z odnawialnych źródeł energii będą coraz mocniej eksponowane. Wiele osób zauważa problem i chciałaby oszczędzać energię, ale temat poprawy charakterystyki energetycznej budynku jest wielokrotnie przewyższające ich możliwości, nie wiedzą jak się za to zabrać i które prace będą najlepsze dla uzyskania jak największych oszczędności energii przy jak najniższym wydatkach finansowych. Aby bez stresu prawidłowo przeprowadzić termomodernizację budynku najlepszą i skuteczną metodą jest zlecić wykonanie audytu energetycznego.

Jakie programy w Polsce wspierają termomodernizację?

  • Ogólnopolski program termomodernizacyjny „Czyste Powietrze”

  • Regionalne i lokalne miejskie programy np. „Program termomodernizacji budynków jednorodzinnych dla Miasta Krakowa”

Do czego służy audyt energetyczny?

Audyt energetyczny to rzeczywista analiza obiektu i szereg obliczeń, w których trakcie badany jest stan nieruchomości pod kątem energetycznym przed i po modernizacji. Przedstawiane są w nim propozycje modernizacji systemu ogrzewania i przygotowania cieplej wody użytkowej, ocieplenia budynku oraz skutki tych prac, które wpłyną na zmniejszenie kosztów ogrzewania. Prawidłowo, przeprowadzony audyt energetyczny może pomóc w zoptymalizowaniu zużycia energii w budynku swojego systemu ogrzewania tak, aby był jak najwydajniejszy i generował jak najmniejsze koszty.

Czy warto wykonywać audyt energetyczny?

Osoby mające wiele wątpliwości i niewiedzące jak rozpocząć prace termomodernizacyjne swojej nieruchomości mogą zlecić wykonanie audyt energetyczny do programu Czyste Powietrze, który jest w 100% dotowany do 1 tys. zł. Audytor energetyczny oprócz wykonania samego dokumentu, który nazywa się „audyt energetyczny”, powinien udzielić porady i wyłożyć osobie zlecającej kolejność wykonywania prac oraz ma jakie szczegóły zwrócić uwagę przy poszczególnych etapach prac termomodernizacyjnych w programie Czyste Powietrze.

Komu powinno się zlecać wykonanie audytu?

Gdy w perspektywie mamy rządowe dofinansowanie audytu energetycznego warto by było mieć pewność, że dokument będzie wykonany prawidłowo i w myśl obowiązujących przepisów prawnych i budowlanych, wyniki będą rzetelne i zgodne z prawdą. Przeprowadzenie audytu energetycznego powinno się zlecać wykwalifikowanym, doświadczonym osobom. Taki audyt energetyczny z odpowiednią pomocą i radami audytora można zamówić w firmie CEB.COM.PL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *