Jak ozdobić pustą ścianę?

Jak ozdobić pustą ścianę?

Urządzając mieszkanie nie można zapomnieć o wystroju ścian. Na całościowy klimat wnętrza składają się nie tylko meble, ale także dodatki. Tak naprawdę to one stanowią o tym, że mieszkanie staje się przytulne i spersonalizowane. Na półkach poustawiamy książki, postawimy świeczki, wazoniki lub inne drobiazgi. W oknach zawisną firanki i zasłony, a co ze ścianami? Puste ściany to ogromny potencjał dekoracyjny. Jak go wykorzystać? Zobacz kilka pomysłów jak ozdobić pustą ścianę. 

Zdjęcia i plakaty

Pusta ściana to świetna przestrzeń na powieszenie kolekcji zdjęć. Na nich możemy znajdować się my, wtedy będą przypominać nam o miejscach, w których byliśmy i miłych wspomnieniach. Jeśli lubimy fotografować, a nasze zdjęcia uważamy za warte uwagi, to na pustej ścianie możemy stworzyć małą galerię. Puste ściany to także dobre miejsce na stworzenie kącika plakatów. Pustą przestrzeń możemy zagospodarować ciekawymi grafikami, obrazami lub plakatami oprawionymi w ramki. Czarne ramki i jasne plakaty, lub na odwrót sprawią, że na ścianie powstanie przyciągający oko kontrast. Dla tych co lubią ekspresję, dobrym wyborem mogą być różnokolorowe ramki. Ściana pokryta zdjęciami lub plakatami z całą pewnością nada wnętrzu domowego, ale oryginalnego klimatu. 

Drewniane napisy 

Ciekawym pomysłem na pustą ścianę są drewniane napisy. Można stworzyć z nich spersonalizowane treści. Napisy drewniane na ścianę możemy umieścić także w przedpokoju, tak żeby witały gości, lub w sypialni nad łóżkiem. Drewniane litery to świetny pomysł do pokoju dziecka. Ścianę można pomalować farbą magnetyczną, a na literkach umieścić magnesy. Tym prostym sposobem dziecko zyskuje edukacyjną atrakcję. Napisy można dowolnie personalizować i układać, więc każdy znajdzie coś dla siebie. 

Półki i kwiaty 

Proces zagospodarowania pustej ściany możemy rozpocząć od przymocowania półek. Na półkach natomiast pięknie będą się prezentować zdjęcia oprawione w ramki, własnoręcznie wykonane dodatki, na przykład wazony, kubki, czy świeczki. Pusta ściana to także dobre miejsce na stworzenie zielonego zakątka. Rośliny w mieszkaniu dodają wnętrzu domowego klimatu. Dużo przyjemniej jest spędzać czas w otoczeniu kwiatów i innych roślin doniczkowych. Na półkach możemy ustawić różnego rodzaju kwiaty i stworzyć własną zieloną kolekcję. Rośliny w mieszkaniu są nie tylko estetyczne, ale także praktyczne. Są one naturalnym filtrem powietrza, a intensywnie pachnące kwiaty rozniosą swoją woń po całym mieszkaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *