Jak dbać o panele? Mopy parowe do mycia paneli podłogowych

Jak dbać o panele? Mopy parowe do mycia paneli podłogowych

Marzysz o drewnianej podłodze, ale ograniczają Cię kwestie finansowe? Ciekawą alternatywą są panele, które mogą imitować naturalne drewno i świetnie wpasowywać się w wystrój wnętrza. Panele podłogowe są nie tylko tańsze, ale także wytrzymalsze oraz prostsze w utrzymaniu. Jednak tak, jak o każdą inną podłogę trzeba o nie odpowiednio dbać. Jak dbać o panele podłogowe? Zobacz mopy parowe do mycia paneli podłogowych. 

Jak dbać o panele podłogowe? Regularne odkurzanie 

Panele podłogowe wyjątkowo nie lubią się z brudem. Szczególnie z piaskiem lub innymi drobinkami, które mogą zarysować powierzchnię. Dlatego podstawowym krokiem w utrzymaniu paneli jest częste odkurzanie mieszkania. Warto także zwrócić uwagę na szczotkę. Powinna być wykonana z miękkiego włosia, które nie zarysuje powierzchni. Szczególną troską możesz otoczyć panele w przedpokoju, gdzie gromadzi się najwięcej zanieczyszczeń. Piach, resztki błota czy kamyczki z butów, a w zimę sól należy od razu odkurzać. Dzięki temu panele nie będą się rysować i posłużą nam przez długie lata. Pamiętaj, że podłogi myje się dopiero po odkurzaniu.

Mopy parowe do mycia paneli podłogowych

Mycie paneli podłogowych wcale nie jest takie oczywiste. Nie jest to drewno, więc w teorii woda nie powinna panelom szkodzić. Jednak co za dużo, to niezdrowo. Dlatego też myjąc panele podłogowe, powinniśmy używać jak najmniejszej ilości wody. Mop należy dokładnie wycisnąć i dopiero wtedy umyć nim podłogę. Alternatywą dla tradycyjnych mopów są mopy parowe do mycia paneli podłogowych. Mopy parowe doskonale pozbywają się różnego rodzaju zanieczyszczeń. Są dużo dokładniejsze niż tradycyjne wersje. Nie straszny im kurz, tłuste plamy, ciecze, a nawet pleśń. Dzięki wysokiej temperaturze mop parowy ma właściwości odkażające. To świetne rozwiązanie dla alergików i osób z wrażliwym systemem immunologicznym. 

Jak zabezpieczyć panele podłogowe? 

Mimo że panele podłogowe są odporniejsze niż naturalne drewno, to dalej wymagają odpowiedniego zabezpieczenia. Co może im zaszkodzić? Oprócz wyżej wymienionego brudu, panele podłogowe mogą zostać zarysowane przez krzesła, nogi stołu, kanapy czy fotela. Dlatego warto od razu zabezpieczyć meble. Od spodu na nóżkach naklej specjalne naklejki filcowe lub gumowe. Pamiętaj jednak, że tego rodzaju zabezpieczenie ma swój termin przydatności, ponieważ z czasem się ściera. Dlatego też trzeba je regularnie wymieniać. Całe szczęście nie jest to duży koszt – filcowe nakładki kosztują kilkanaście złotych. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *