Zabudowy szklane – poznaj różnorodne zastosowanie szkła hartowanego

Zabudowy szklane – poznaj różnorodne zastosowanie szkła hartowanego

Szkło to popularny i cieszący się uznaniem materiał, powszechnie wykorzystywany w branży budowlanej i architektonicznej. Nic w tym dziwnego, ponieważ wyróżnia się oryginalną prezencją i nadaje całej aranżacji unikalnego designu. W jakich miejscach wykorzystujemy zabudowy szklane? Wrocław, Warszawa czy Kraków stawiają na zabudowy ze szkła hartowanego. Jakie funkcję mogą pełnić zabudowy szklane w Twoim domu?

Szkło to uniwersalny materiał w stylizacji wnętrz

Szkło, a konkretnie wykonane z niego zabudowy szklane, wykorzystywane są w niemal każdym rodzaju pomieszczeń. Świetnie sprawdzą się zarówno w nowoczesnych salonach, praktycznych łazienkach i funkcjonalnych kuchniach. Dlaczego? Ponieważ szkło daje nieograniczone możliwości aranżacyjne. Przy ich użyciu wnętrza stają się bardziej przestronne, harmonijne i eleganckie. Ściany ze szkła wprowadzają do pomieszczeń bardzo nowoczesną stylistykę, tworząc unikatową grę świateł.

Co więcej, wnętrze staje się optycznie większe i rozjaśnione, dzięki czemu nasze mieszkanie, dom, biuro czy obiekty użyteczności publicznej prezentują się znacznie korzystniej. Ponadto, szkło hartowane może zostać udekorowane ciekawymi wzorami graficznymi co sprawia, że będą stanowić idealne dopełnienie każdej stylizacji wnętrz.

szklane drzwi biuro Prolinea

Drzwi szklane w przestrzeni biurowej | realizacja Prolinea | źródło: prolinea.eu

Zabudowy szklane – Wrocław wybiera funkcjonalność

Szklane elementy pełnią różnorodne funkcje w naszych wnętrzach. W łazience idealnie sprawdzą się jako ścianka pod prysznicem, która dodaje wnętrzu oryginalnego charakteru. Jeśli zdecydujemy się na szkło w kuchni, świetnym rozwiązaniem będą ekrany i panele ze szkła hartowanego, które mogą przybrać najróżniejsze barwy i wzory wedle indywidualnych upodobań.

Co najważniejsze, prócz estetyki będą stanowiły doskonałe zabezpieczenie ścian w kuchni, chroniąc je przed wysoką temperaturą czy działaniem wilgoci. Zabudowy szklane są wykorzystywane również w formie drzwi wewnętrznych, co jest niekwestionowanym hitem ostatnich czasów w aranżacjach najmodniejszych wnętrz.

Zabudowy szklane ze szkła hartowanego sprawdzą się nie tylko w środku domu. To także rozwiązanie na zewnątrz – popularne szklane daszki przed wejściem do budynku stanowią ochronę przed nieprzyjemnym wiatrem czy deszczem.

Zabudowy szklane ze szkła hartowanego są rozwiązaniem bezpiecznym

3-5 razy bardziej wytrzymałe niż standardowe, zwykłe szkło, które nie zostało poddane obróbce? Takie właśnie jest szkło hartowane, z którego wykonywane są zabudowy szklane. Wrocław stawia na bezpieczeństwo. Jeśli dojdzie do uderzenia, szkło pozostaje nienaruszone lub pęka w sposób kontrolowany i bezpieczny. Po jego uszkodzeniu powstają nieostre kawałeczki, co w ogromnym stopniu ogranicza do minimum ryzyko niebezpiecznych skaleczeń bądź innych obrażeń.

Zabudowy szklane – Wrocław sięga po usługi firmy Prolinea

Chcesz zmienić wnętrze łazienki lub odmienić kuchnię? Skontaktuj się z firmą Prolinea, która specjalizuje się w wytwarzaniu efektownej zabudowy szklanej. Szkło hartowane, wykorzystywane przez specjalistów w Prolinea, posiada certyfikat jakości wydany przez Instytut Szkła i Ceramiki w Krakowie i ma najwyższą gwarancję bezpieczeństwa. Sprawdź ofertę marki Prolinea już dziś i zmień wnętrze swojego domu.

Źródło: prolinea.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *