Usługi geodety – co wchodzi w ich pakiet i ile za nie zapłacimy?

Usługi geodety – co wchodzi w ich pakiet i ile za nie zapłacimy?

Kiedy planujemy budowę domu jedną z czynności, którą będziemy musieli wykonać jest zamówienie usług geodezyjnych. Z tego artykułu dowiesz się, kim jest geodeta, jaką pełni funkcję w procesie budowy domu jednorodzinnego, jakimi narzędziami się posługuje oraz ile mogą kosztować jego usługi w Polsce w 2021 roku.

Zadania geodety

Geodeta wykonuje wszelkie pomiary niezbędne do rozpoczęcia budowy Twojego przyszłego domu. Będzie musiał wytyczyć granice działki oraz planowanego budynku, a także urządzeń takich jak sieć czy przyłącza. Geodeta rozgranicza też działki w przypadku, gdy chcemy dokonać ich podziału np. w przydzielonych działkach w spadku, które należy podzielić między spadkobierców lub, gdy planujemy sprzedać część naszej działki.

Narzędzia geodety

Jakimi narzędziami posługuje się geodeta podczas swojej pracy? Są to między innymi: wykrywacze instalacji, palniki, miarki, farby geodezyjne, lasery płaszczowe, poziomice i wiele innych. Wszystkie one nie są tanie i też niestety wpływają na ostateczny koszt usług geodezyjnych w Polsce. Należy pamiętaż również, że geodeta często nie dokonuje zakupu używanych przez siebie narzędzi, a jedynie wypożycza je na konkretne roboty lub bierze w leasing, aby ograniczyć koszty prowadzenia działalności.

Cena usług geodezyjnych

Jak widać więc, geodeta jest niezbędny podczas budowy domu, a jego wynagrodzenie może być wysokie nie tylko ze względu na ilość czasu spędzonego na placu budowy, ale również ze względu na materiały i narzędzia, których używa w pracy. Cena geodety zależeć będzie w dużej mierze od lokalizacji na terenie kraju, ale generalnie dla domu jednorodzinnego wyniesie około 2 tysiące złotych. Na portalu DomoEkspert znajdziecie lokalne ogłoszenia budowlane, gdzie za darmo można umieścić zlecenie usług geodezyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *