Jak urządzić sypialnię w bloku – inspiracje

Jak urządzić sypialnię w bloku – inspiracje

Dla wielu osób sypialnia to prywatny raj na ziemi, w którym można schować się przed codziennymi obowiązkami i zregenerować siły. Jeśli chcesz, aby było to pomieszczenie, które sprzyja relaksowi i wprowadza Cię w dobry nastrój, to musisz zaaranżować je w odpowiedni sposób. Co jednak w przypadku gdy mieszkamy w bloku, a nasza sypialnia ma bardzo mały metraż? To nic strasznego i nawet małą sypialnię można pięknie urządzić.

Mała sypialnia – rzeczy, których nie może w niej zabraknąć

Łóżko

Najważniejszym elementem w sypialni jest oczywiście łóżko. Nie należy na nim oszczędzać miejsca, nawet jeśli miałoby to oznaczać, że zajmie większość sypialni. Łóżko w sypialni powinno mieć minimum 160 cm szerokości, jeśli chcesz mieć pewność, że starczy na nim miejsca dla dwóch osób. Dobrym pomysłem będzie łóżko ze skrzynią lub dodatkowymi szufladami, w których można przechowywać ciuchy, pościel i ręczniki. W małej sypialni może nie być już miejsca na szafę dlatego trzeba szukać łóżek wygodnych, a jednocześnie funkcjonalnych.

Meble

Tak jak wspominaliśmy, w małej sypialni w bloku może nie być miejsca na meble. Dlatego postaw na minimalizm i stawiaj jedynie na funkcjonalne i lekkie konstrukcje. Jeśli zostanie Ci trochę miejsca, to prócz szafek nocnych w sypialni możesz umieścić także wąską szafkę na ubrania. Unikaj masywnych i ciemnych mebli, które mogłyby przytłoczyć mały metraż i sprawić, że pomieszczenie stanie się jeszcze mniejsze.

Półki

W małej sypialni liczy się każdy centymetr powierzchni, dlatego warto zagospodarować także miejsce na ścianie. Jeśli po wstawieniu łóżka nie masz już miejsca na stoliki nocne to, zamiast nich możesz zamontować nad łóżkiem długą półkę, na której położysz lampki i inne dekoracje.

Lustro

Sypialnie w blokach są zazwyczaj bardzo małe i wymagają optycznego powiększenia. Świetnie sprawdzą się lustra, które sprawią, że pomieszczenie stanie się większe. Dobrym rozwiązaniem jest też szafa z lustrzanymi drzwiami.

Podłoga w sypialni

W sypialni dobrze sprawdzi się podłoga drewniana lub miękka wykładzina. Drewno ociepla wnętrze i sprawi, że sypialnia jest bardziej przytulna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *