Nowoczesne domy modułowe na rynku

Nowoczesne domy modułowe na rynku

Domy modułowe to propozycja, która coraz częściej pojawia się w śmiałych planach inwestorów. Dlaczego tak duża ilość osób zainteresowana jest domami o tak małej powierzchni? Czy to prawda, że można je stawiać nawet na dachach innych budynków? Czy są to mobilne konstrukcje? Warto przyjrzeć się takim propozycjom, które wydają się być coraz bardziej kuszące dla osób chcących stać się posiadaczami własnego domu.

Dom w kształcie sześcianu

Przykładowe realizacje takich domów można obejrzeć na https://loftowedomy.pl/. To, co zdecydowanie się wyróżnia, to kształt budynków. Są one tworzone na kształt sześcianów. Jest to spowodowane wymogami tego rodzaju budownictwa. Domy składają się z poszczególnych elementów, modułów, które w zdecydowanej większości (ponad 80%) tworzone są w fabrykach. Owe moduły przewożone są potem na miejsce, gdzie ma stanąć dom i wszystko tam złożone jest w jedną całość.

Warto wspomnieć tu o jednej, przydatnej rzeczy. Tak jak w przypadku domów, które można obejrzeć na stronie https://loftowedomy.pl/,w wielu przypadkach są to budynki do złożenia i do przewiezienia w inne miejsce, tzw, domy mobilne. Całość stworzona jest w taki sposób, że nawet przy wielokrotnym składaniu i tworzeniu od nowa, konstrukcja w żaden sposób nie zostanie naruszona. Fenomen? Oto przykład nowoczesnego budownictwa, które z roku na rok się mocno rozwija.

Dom w kilka dni

Jedną z zalet tego rodzaju budownictwa jest to, że można je stworzyć w kilka dni. W szczególności jest tu mowa o domkach letniskowych. Tak, nawet na działce można stworzyć tego rodzaju domy modułowe. W zdecydowanej większości przypadków społeczność wybiera je do zamieszkania na cały rok, dlatego trzeba będzie poczekać ok…60 dni na to, aby powstała całość.

Dla wielu osób czas jest tu ogromnym zaskoczeniem. Tworzenie małego, podstawowego domu, całorocznego nie zajmuje dużo czasu. Od momentu podjęcia decyzji do przeprowadzki może minąć kilka miesięcy! Nie każdy ma czas na to, aby załatwiać długie formalności, oczekiwać na wzniesienie murów, itd. Jest więc to bardzo dobra propozycja.

Domy modułowe mogą mieć powierzchnię do 35m. Co to dokładnie oznacza? Że nie będzie trzeba starać się o dodatkowe pozwolenia na budowę. Budynki o tak małej powierzchni na własnej działce można stawiać bez najmniejszego problemu. Jak więc widać, jest to taka klasyczna kawalerka, która jest w stanie zaspokoić potrzeby wielu osób. Warto więc dokładnie zagłębić się w tematykę, jeżeli ktoś jest naprawdę zainteresowany stworzeniem własnego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *