Lampy solarne – rozjaśniająca oprawa dla Twojego ogrodu!

Lampy solarne – rozjaśniająca oprawa dla Twojego ogrodu!

Wiosna to idealny czas na zaplanowanie przydomowego ogrodu. Realizacja własnej wizji sadzenia roślin, układania ozdobnych kamyczków, czy tworzenie spektakularnych dodatków na działce to świetna zabawa. Zanim się jednak obejrzymy, nadejdzie lato, które sprzyja długim i przeciągającym się do późnego wieczoru spotkaniom przy grillu i nie tylko. Warto zatem już teraz pomyśleć o kwestii właściwego oświetlenia ogrodu.

Na co możemy się zdecydować? Które ogrodowe lampy będą najbardziej ekologiczne? Jak stworzyć niepowtarzalny nastrój w przydomowym ogrodzie? Odpowiadamy!

Jakie wybrać oświetlenie do ogrodu?

Aranżacja ogrodu nie powinna ograniczać się wyłącznie do tego, co widzimy za dnia. Równie istotny jest jego wygląd po zmroku. Odpowiednio oświetlona działka stwarza nocą przyjemną atmosferę, która sprzyja odprężeniu po ciężkim i wymagającym dniu, samotnym medytacjom, romantycznym wieczorom, czy długim rozmowom z przyjaciółmi. 

Wybór właściwego oświetlenia nie zawsze jest jednak oczywisty. Do wyboru mamy wiele, różnych lamp, które różnią się między sobą m.in.: stylem, sposobem montażu, natężeniem światła, czy też ekologicznym (lub nie) poborem energii. Oświetlenie w ogrodzie może także zostać wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak np.: czujnik ruchu, czy odstraszanie owadów. Cechy te najlepiej spełniają lampy solarne, które w ostatnim czasie stały się ogrodowym hitem.

Po zmroku lampy solarne tworzą wyjątkowy nastrój!

Lampy solarne tworzą w ogrodzie odpowiedni nastrój. Efektownie oświetlają ścieżki wyłożone kamyczkami, alejki, czy podjazdy, jak i również balkony czy tarasy. Użyte jako dodatek do popularnych w ostatnim czasie skalniaków, dopełniają kompozycje roślinne, tworząc tuż po zmierzchu idealne miejsce do medytacji i wyciszenia w otoczeniu natury. 

Wystarczy odrobina kreatywności, aby stworzyć wyjątkowe i niepowtarzalne miejsce. Oczywiście największy wpływ na osiągnięty efekt będzie miał tu kształt lampy i jej styl. W ostatnim czasie modne są kule, a także modernistyczne i wiszące lampiony. Lampy solarne można kupić także w nowoczesnej wersji – są to proste i zazwyczaj czarne lampy wbijane w ziemię niczym kołek. Jeśli brakuje Ci pomysłów na wykorzystanie takiego oświetlenia w ogrodzie,  to warto poszukać inspiracji w internecie.

Lampy solarne to ekologiczne rozwiązanie!

Popularność lamp solarnych wynika nie tylko z ich stylowego designu, ale także z ekologiczności. Zasilane energią słoneczną są idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią przepłacać za prąd i jednocześnie cenią energię pozyskiwaną w naturalny sposób. Zaletą takiej lampy jest także brak konieczności doprowadzania do niej przewodów – wystarczy postawić ją na słońcu, które w ciągu dnia naładuje jej akumulator.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *