Jakie krzesła do salonu wybrać?

Jakie krzesła do salonu wybrać?

Trudno sobie wyobrazić salon bez krzeseł. Część jadalniana nierzadko stanowi centralny element salonu. Przy stole spędzamy czas z rodziną, przyjmujemy gości, a czasem nawet pracujemy. Ze względu na ilość czasu, jaką spędzamy przy stole, bardzo ważne są krzesła. Krzesła do salonu muszą zarówno pasować do stylistyki wnętrza, jak i zapewniać komfortowe użytkowanie. Jakie krzesło do salonu wybrać? 

Wygodne krzesła do salonu to podstawa 

Salon jest wizytówką każdego mieszkania. Z tego względu aranżacja pomieszczenia powinna być dobrze przemyślana. I choć nie jest to łatwe zadanie, to przynosi wiele satysfakcji. Jednym z elementów są krzesła. Trudno wyobrazić sobie bez nich kompletny wystrój. W dużej mierze wybieramy więc krzesła po wyglądzie i choć nie jest to błąd, to warto także zwrócić uwagę na wygodę. A może nawet w pierwszej kolejności. 

Przy stole jadalnianym przyjmujemy gości, spędzamy czas z rodziną, niektórym zdarza się także pracować. Dlatego krzesła w salonie przede wszystkim powinny być wygodne. Odpowiednio wyprofilowane siedzisko i oparcie mają bardzo duży wpływ na właściwą postawę przy siedzeniu. Dzięki temu nasz kręgosłup nie będzie obciążony, a nawet dłuższe siedzenie na krześle nie sprawi nam dyskomfortu. 

Jakie krzesło do salonu wybrać – komplet czy mieszanka? 

Najpopularniejszym rozwiązaniem do salonu jest komplet krzeseł zakupiony wraz ze stołem. Co jeśli jednak stół w zestawie całkowicie nam nie odpowiada? Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kupić te przedmioty osobno. Na przykład do drewnianego stołu świetnie będzie pasować połączenie metalu ze skórą, lub welurowe obicie. Popularnym modelem są także krzesła rattanowe, które idealnie komponują się zarówno ze stylistyką rustykalną, jak i nowoczesną.  Te i więcej modeli znajdziesz na  https://9design.pl/

Co więcej, wszystkie krzesła wcale nie muszą być takie same. Możesz dobrać do siebie różne modele, które choć na pierwszy rzut oka całkiem inne, tworzą estetyczną kompozycję. Takim rozwiązaniem możesz stworzyć oryginalną i niepowtarzalną aranżację. Pamiętaj jednak, żeby w takim przypadku postawić na minimalistyczny stół – na przykład wykonany z jednolitego drewna. 

Jak dopasować krzesła do stołu? 

Przy dopasowywaniu krzeseł do stołu liczy się nie tylko ich stylistyka, ale także wysokość. Zarówno za wysokie, jak i za niskie krzesła będą po prostu niewygodne. Jakie więc powinny być krzesła do salonu? Optymalnym rozwiązaniem są krzesła, których oparcia wystają około 20 centymetrów ponad blat. Natomiast, żeby osoba siedząca przy stole czuła się swobodnie, siedzisko powinno znajdować się mniej więcej 30 centymetrów poniżej blatu i około 40-49 centymetrów nad podłogą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *