Jak wygląda szkolenie na wózki widłowe? 

Jak wygląda szkolenie na wózki widłowe? 

Operatorzy wózków widłowych nie mogą narzekać na brak pracy. Jest to zawód, który cieszy się stabilnością zatrudnienia, co więcej za tą kwalifikacją idzie atrakcyjne wynagrodzenie. Szczególnie że operatorzy wózków widłowych mogą bez problemu znaleźć pracę za granicą, w takich krajach, jak Niemcy, Norwegia, Holandia, czy Anglia. Z tego względu kursy na wózki widłowe http://www.centrumszkolen.net/kurs-na-wozki-widlowe-gdansk/ stały się bardzo popularnym wyborem. Jak wygląda szkolenie na wózki widłowe? Zobacz, co trzeba zrobić, żeby zostać operatorem wózka widłowego. 

Kto może zostać operatorem wózka widłowego? 

Operatorem wózka widłowego może zostać prawie każdy. Żeby podejść do kursu, a następnie do egzaminu trzeba mieć ukończone 18 lat oraz posiadać wykształcenie co najmniej podstawowe. Ponadto kandydat musi przedstawić zaświadczenie od lekarza, że nie posiada żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania zawodu. Co może stanąć na przeszkodzie? Na liście przeciwwskazań znajduje się nadciśnienie, epilepsja, poważne zaburzenia wzroku oraz zaburzeniu na tle psychicznym. Jeśli jednak uzyskamy zaświadczenie i spełniamy powyższe wymogi, to nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy mogli podejść do kursu na wózki widłowe. 

Jak wygląda szkolenie na wózki widłowe? 

Szkolenie na wózki widłowe składa się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. W tej pierwszej kursanci zapoznają się z konstrukcją wózka widłowego oraz zasadami prawidłowej konserwacji urządzenia. Nieodłącznym elementem jest także szkolenie BHP. Drugim etapem jest etap praktyczny. Ta część poświęcona jest nauce bezpiecznej i płynnej jazdy wózkiem widłowym. Co ważne, zajęcia prowadzone są w grupach zajęciowych o zróżnicowanych godzinach. Dzięki temu możesz dopasować kurs pod swój grafik dnia oraz pracy. 

Jak zostać operatorem wózka widłowego? 

Żeby zostać operatorem wózka widłowego, nie wystarczy tylko odbyć kursu. Niezbędne jest także zdanie egzaminu. Pozytywny wynik jest równoznaczny z uzyskaniem uprawnień do wykonywania zawodu operatora wózka widłowego. Jak wygląda egzamin na wózki widłowe? Bardzo podobnie do kursu – egzamin również podzielony jest na dwie części. W części teoretycznej zostanie zweryfikowana Twoja wiedza z zakresu bezpieczeństwa pracy, zasad konserwacji wózka widłowego oraz jego konstrukcji. Z kolei w części praktycznej egzaminu będziesz musiał wykazać się umiejętnością płynnej i bezpiecznej jazdy. 

Egzamin przeprowadza Urząd Dozoru Technicznego. UDT zajmuje się także wydawaniem uprawnień. Co ważne, możesz poprosić o bezpłatne wydanie uprawnień w innym języku, takim jak angielski, norweski, czy niemiecki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *