Czyszczenie domu naturalnymi środkami

Czyszczenie domu naturalnymi środkami

Często borykamy się z trudnymi do usunięcia zabrudzeniami, plamami, z którymi nie mogą sobie poradzić nawet najlepsze proszki czy płyny. Nie wiemy jednak, że często wystarczy użyć naturalnego specyfiku, by poradzić sobie z brudem. Zdarza się, że są one skuteczniejsze niż niejeden chemiczny środek. Sody oczyszczonej powinniśmy użyć do czyszczenia stali nierdzewnej. Doskonale usuwa ona przypalenia z g arnków czy wszelkie brudy po gotowaniu. Nadaje się także do usuwania plam z atramentu orazoleju silnikowego.

Możemy zastosować ją, chcąc pozbyć się brzydkiego zapachu, np. ryb – wystarczy wetrzeć odrobinę sody w rybę, by zabić nieprzyjmeny zapach. W połączeniu z octem soda usuwa również zatory z rur.
Natomiast samego octu powinniśmy używać chcąc usunąć zabrudzenia po kawie, np. osad z kubków, a także plamy na umywalkach czy toalecie. Ocet to także środek, który czyści okna, nie pozostawiając smug.

Oliwa z oliwek nadaje się doskonale do czyszczenia drewna. Usuwa również palmy ze smoły, a także zabrudzenia powstałe na garnkach ze stali nierdzewnej (podobnie jak soda oczyszczona). Cytryny możemy użyć do czyszczenia drewnianych desek do krojenia. Posiada ona właściwości wybielające, toteż wszelkie przebarwienia na drewnie znikają. Również pożółkłe rzeczy możemy prać, wykorzystując sok z cytryny – zadziała on jak wybielacz. Nadaje się także do mycia miedzianych garnków i usuwania plam powstałych przez osad herbaciany.

Od dzisiaj możecie usuwać palmy bez wydawania pieniędzy na drogie środki chemiczne. Wystarczy użyć naturalnych specyfików, które znajdują się w każdej kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *