Budowa domu pod klucz – co kryje się za tym sformułowaniem?

Budowa domu pod klucz – co kryje się za tym sformułowaniem?

Współczesne budownictwo coraz częściej szuka alternatywnych rozwiązań architektonicznych, dzięki którym możliwe jest szybkie i sprawne wybudowanie domu. Obecnie możliwe jest wybudowanie niewielkiego domu bez pozwolenia na budowę, praktycznie w kilka tygodni – bez względu na panujące warunki atmosferyczne. To właśnie domy modułowe pozwalają na wybudowanie własnej nieruchomości i oddanie jej w niemal gotowym do wprowadzenia stanie.

Czym tak właściwie są domy modułowe?

Moda na domy modułowe przybyła ze Skandynawii oraz Stanów Zjednoczonych. To właśnie tam dostrzeżono ogromną zaletę stawiania niewielkich domów z tzw. gotowych prefabrykatów. Zanim jednak dostrzeżono takie nowe możliwości dla współczesnego budownictwa, takie budynki były wykorzystywane jako punkty usługowe, czasem także jako urzędy, szkoły bądź szpitale. Po wprowadzeniu pewnych udogodnień i zmian w projektach takich budynków możliwe stało się ich dostosowanie do warunków mieszkaniowych.

Jak już wspominaliśmy, domy modułowe powstają z tzw. gotowych prefabrykatów, które tworzą ściany domu, strop, a także dach. Wszystkie te elementy powstają na specjalnej linii produkcyjnej, na której są one doprowadzone niemal do ostatecznego kształtu i wyglądu. Oznacza to, że ściany takiego domku przyjeżdżają na plac budowy. Następnie zostają połączone z pozostałymi prefabrykatami i są praktycznie gotowe do pomalowania. Ponadto taki dom zostaje wyposażony w okna i drzwi. Możliwe jest także wyposażenie go w całą niezbędną instalację. Taka budowa domu pod klucz jest zatem ciekawą i dobrą alternatywą dla tych osób, którym zależy na szybkim wprowadzeniu się do nowego domu.

Szybki czas realizacji bez względu na porę roku

Domy modułowe mają to do siebie, że mogą być one budowane praktycznie przez cały rok – bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Możliwe jest to dlatego, że etap tworzenia ścian, stropu oraz dachu odbywa się w specjalnej fabryce. Do produkcji takich prefabrykatów wykorzystuje się naturalne i ekologiczne materiały. Dzięki temu budowa takiej nieruchomości nie wymaga oczekiwania na związanie betonu. Bez względu na panujące warunki atmosferyczne możliwe jest szybkie złożenie takiego domu na przygotowanym placu budowy niemal przez cały rok. W zależności od wielkości domu czas ten może zająć nawet kilka tygodni. Maksymalny czas budowy może wynieść kilka miesięcy. Niewątpliwym plusem takiego budownictwa jest także brak konieczności pozwolenia na budowę. W takiej sytuacji musimy jednak zadbać o to, aby wielkość domu nie przekroczyła 35 m2.

Budowa domu modułowego pod klucz niesie znacznie więcej korzyści. Takie rozwiązanie pozwala na zachowanie dużo większej czystości na placu budowy, a także na oszczędność. Budowę takiej nieruchomości możemy zlecić jednej firmie. W zależności od zakresu usług taka firma może zająć się  projektowaniem, wytwarzaniem oraz złożeniem takiego domu i doprowadzeniem go to gotowego stanu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: https://loftowedomy.pl/, podobnie jak przykładowe projekty takich nieruchomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *