Wykładzina biurowa a wykładzina domowa – czym się różnią?

Wykładzina biurowa a wykładzina domowa – czym się różnią?

Wybór wykładziny nie jest tak łatwy, jak mogłoby się wydawać osobom postronnym – choćby ze względu na to, że musimy wybierać nie tylko pomiędzy poszczególnymi wzorami i kolorami, ale też typami, a mianowicie wykładzinami biurowymi i domowymi.

Przeznaczenie tych rodzajów można łatwo wywnioskować z ich nazw, natomiast nie do końca oczywiste jest na pierwszy rzut oka, czym się one dokładnie różnią i co sprawia, że jeden z nich sprawdzi się w domu czy mieszkaniu, a drugi w biurze (i nie tylko, co zostanie dokładniej omówione w dalszej części tego artykułu). Właśnie te różnice wytłumaczymy poniżej. Sprawdź!

Podstawowe różnice między wykładziną domową a biurową

Największa różnica między wykładziną przeznaczoną do zastosowania w biurze a wykładziną domową dotyczy niewątpliwie kwestii wytrzymałości. Po domu lub mieszkaniu porusza się średnio kilka osób dziennie, do tego w większości przypadków nie przez całą dobę bez przerwy, ponieważ domownicy wychodzą do pracy, śpią i tak dalej.

Wynika z tego, że podłoga w typowym gospodarstwie domowym nie jest narażona na ogromne natężenie ruchu i nie musi być ekstremalnie wytrzymała (co oczywiście nie oznacza, że nie musi być wytrzymała wcale – po prostu jest ona bardziej dopasowana do potrzeb przeciętnej rodziny).

Sprawa wygląda zupełnie inaczej, jeśli chodzi o duże biura, ale też wszelkiego rodzaju centra handlowe i ogółem sklepy czy banki lub urzędy. Przez tego typu lokalizacje przewijają się dziennie ogromne ilości osób, co sprawia, że podłoga szybciej się zużywa i musi być odporna na nawet bardzo natężony ruch. Taka właśnie jest wykładzina biurowa – jej mocniejsza, wytrzymalsza konstrukcja sprawia, że nawet w często uczęszczanych miejscach radzi sobie ona bez zarzutu.

Oszczędzanie na wykładzinie nie popłaca

Może nam przyjść do głowy, żeby zamiast wykładziny biurowej (która również znana jest pod nazwą wykładzina obiektowa) kupić wykładzinę domową, aby zaoszczędzić. Nie jest to jednak na dłuższą metę optymalne rozwiązanie. Taka wykładzina nie wytrzyma prawdopodobnie zbyt długo i stosunkowo szybko będzie trzeba ją wymienić, ponieważ po prostu nie podoła ona tak dużemu ruchowi.

Wymiana wykładziny w biurze czy sklepie utrudnia lub wręcz uniemożliwia na pewien czas funkcjonowanie firmy, dlatego też jest to sytuacja, której zdecydowanie warto unikać. Zamiast oszczędzać na wykładzinie zdecydowanie warto więc zainwestować w wykładzinę wytrzymałą, wysokiej jakości, która posłuży przez długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *