Otulacz do fotelika samochodowego – czy warto go kupić?

Otulacz do fotelika samochodowego – czy warto go kupić?

Nikt nie lubi niepotrzebnie wydawać pieniędzy. A gdy masz już swoje dzieci, to na pewno wiesz, że tych wydatków jest dosłownie mnóstwo i bezustannie ich przybywa. Wydaje ci się, że masz już wszystko, czego potrzebuje twój malec, a zaraz potem przychodzi zima i trzeba inwestować w kolejne ciepłe ubranka, buciki oraz… otulacze.

Otulacz do fotelika samochodowego póki co nie jest jeszcze w Polsce specjalnie popularnym artykułem dziecięcym, a szkoda, bo zdecydowanie jest on wart zainteresowania wszystkich rodziców.

Dlaczego warto kupić otulacz do fotelika?

Otulacz to typ artykułu, który pomoże ci zwiększyć bezpieczeństwo dziecka w trakcie jazdy samochodem. Według zaleceń nie powinieneś bowiem zapinać pasów zabezpieczających bezpośrednio na ubranku malca. Jeżeli to zrobisz, pasy nie będą prawidłowo działać. Zostaną zbyt mocno dociśnięte do klatki piersiowej i okażą się po prostu uciążliwe oraz niewygodne. Próbując przełożyć pas przez kurtkę czy płaszczyk, nie jesteś w stanie właściwie go zapiąć. Gdyby później doszło do jakiejś stłuczki czy kolizji, pas momentalnie by się poluzował, a twoje dziecko straciłoby ochronę. Nawet podczas gwałtownego i nagłego hamowania mogłoby dojść do podobnej sytuacji. A zimą nieraz trzeba wykonywać tego rodzaju manewry, gdy jezdnia jest śliska.

Ciepłe i bezpiecznie podróże

Otulacz zimowy do fotelika pozwoli twojemu dziecku na jazdę bez kurtki. Będziesz mógł spokojnie mu ją ściągnąć i to zaraz po wejściu do auta. W trakcie podróży dziecko nie powinno zresztą siedzieć w foteliku w kurtce czy nawet w kombinezonie. Dlaczego – omówiliśmy sobie to już w powyższym akapicie. Oczywiście wiosną czy jeszcze wczesną jesienią to ściągnięcie kurtki nie stanowi większego problemu, zwłaszcza jeśli wcześniej porządnie nagrzejesz auto, ale już zimą maluch może się opierać, gdy spróbujesz zdjąć z niego wierzchnie ubranie. Będzie mu po prostu zimno. Aby więc nie doszło u niego do utraty nadmiernej ilości ciepła, spróbuj po prostu sięgnąć po specjalistyczny otulacz. To właśnie on jest sprytną alternatywą dla tradycyjnych kombinezonów. Gdy zastosujesz otulacz samochodowy, później będziesz mógł prawidłowo zapiąć dziecko pasem. Będzie ono w pełni bezpieczne podczas całej podróży autem.

Szukaj koniecznie uniwersalnych i wielofunkcyjnych otulaczy. Patrz na ich budowę, by były one trak konstruowane, aby można było przełożyć przez nie każdy rodzaj pasa samochodowego. Niektóre otulacze są kompatybilne ze wszystkimi fotelikami. To właśnie takich akcesoriów powinieneś szukać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *