Wyjątkowe rozwiązania w budownictwie – betonowe drewno

Wyjątkowe rozwiązania w budownictwie – betonowe drewno

Wydawać by się mogło, że branża budowlana nie ma obecnie nic więcej do zaoferowania, poza nowymi formami architektonicznymi. Tymczasem rewolucja nadeszła ze strony wykorzystywanych materiałów, które obecnie podbijają rynek. Mowa o rozwiązaniu, jakim jest betonowe drewno– nowoczesna, zachwycająca forma tradycyjnie wykorzystywanego betonu. Tworzona imitacja prawdziwego drewna stosowana jest zarówno, jako wyjątkowa posadzka, jak i element budowania donic i skrzyni kwiatowych. Co wiemy na temat betonowego drewna?

Wyjątkowe rozwiązania w budownictwie

Tradycyjnie wykorzystywane drewno wymaga impregnacji, silnie poddaje się oddziaływaniu warunków atmosferycznych i nie w każdym przypadku odporne jest na działanie szkodników. Betonowe drewno to rewolucyjne rozwiązanie, które pozwala użytkownikom przez wiele lat cieszyć się takim samym wyglądem swojego podwórka. Klient zamawiający produkty wykonane z imitacji drewna może mieć pewność o naturalnym wyglądzie tego materiału. Producent dokładnie odwzorowuje występujące na drewnie słoje, strukturę, czy sęki. W zależności od potrzeb zakupiony materiał może mieć wygląd płaskich desek, okrągłych donic, czy skrzyni kwiatowych. To także od klienta zależy, czy zamówione drewno wyglądać będzie na nowe, a może kilkusetletnie. Plastyczność formy, jaką jest beton, a także jego duża wytrzymałość na uszkodzenia determinują tak duże zainteresowanie klientów tym materiałem.

Imitacja drewna, która przetrwa lata

Podstawową zaletą betonowego drewna jest jego odporność na warunki atmosferyczne i inne mechaniczne uszkodzenia. Imitacja w większym stopniu jest w stanie znieść wieloletnie użytkowanie i wystawienie na działanie zjawisk atmosferycznych. Samo zastosowanie betonowej imitacji drewna w ogrodzie nie wymaga konserwacji, by wykonane przy jego pomocy elementy podwórza wyglądały tak, jak w dniu zakupu. Klient ma możliwość wybrać, czy zależy mu na drewnie wyglądającym na lśniące i nowe, czy może woli zastosować w swoim otoczeniu staro wyglądające deski. Producenci betonowego drewna dostosowują swoje oferty do potrzeb nabywców. Ich celem stała się popularyzacja wykonywanego przez nich materiału, który niewątpliwie posiada wyjątkowe właściwości. Są one stanowczo bardziej korzystne dla klientów, niż tradycyjnie wykorzystywane drewno- nie wymagają szczególnej pielęgnacji, czy konserwacji by przez wiele lat służyć w ogrodach nabywców. Bogate możliwości zastosowań stale inspirują klientów i producentów do tworzenia nowych form betonowego drewna i wykorzystywania ich w codzienności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *