Jakie są najczęściej popełniane błędy przy pielęgnacji skórzanych mebli?

Jakie są najczęściej popełniane błędy przy pielęgnacji skórzanych mebli?

Skórzane meble wyglądają elegancko i dodadzą charakteru każdemu wnętrzu niezależnie od stylu, w jakim zostało ono urządzone. Jednak tak, jak w przypadku każdego materiału ważna jest odpowiednia pielęgnacja.

Czyszczenie tapicerki skórzanej

Wszelkiego rodzaju zabrudzenia na meblach skutecznych wyglądają nieestetycznie, dlatego warto je usunąć. Mogą oną znacznie skrócić również żywotność mebli. Okazuje się, że nawet plamy i przebarwienia można usunąć domowymi sposobami. Nie należy również zapominać o regularnym usuwaniu kurzu i brudu. W tym celu wystarczy użyć szarego mydła i wilgotnej gąbki. Inne postępowanie jest w przypadku usuwania tłustych plam. Można się ich pozbyć przy pomocy benzyny ekstrakcyjnej, czy spirytusu, używając do tego gazy lub kawałku bandaża, a następnie przecierając suchą szmatką. W przypadku zadrapań można je w łatwy sposób zatuszować woskiem. Warto poświęcić czas na usuwanie nawet najmniejszych zabrudzeń. Z czasem wnikają one coraz głębiej w powierzchnię skóry i trudno się ich pozbyć. Warto również sięgnąć po specjalistyczne preparaty dedykowane określonemu rodzajowi skóry, z którego wykonana jest tapicerka. Bardzo ważne jest, żeby unikać sięgania po przypadkowe środki, które mamy akurat pod ręką. Skórze na pewno nie posłużą domowe detergenty i płyn do mycia naczyń. Mogą one jedynie przynieść odwrotne korzyści, to znaczy trwale uszkodzić jej powierzchnię.

Pranie tapicerki – kiedy warto je wykonać?

Pranie należy wykonać, jeśli zabrudzenia są na tyle duże, że zawodzą tradycyjne środki.

Poza tym należy pamiętać, że skórę nie tyle można, ile trzeba prać. Niestety wykonanie tej czynności manualnie często przynosi niezadowalające efekty. O wiele szybszym i wygodniejszym rozwiązaniem będzie zautomatyzowanie pracy, dzięki użyciu odkurzacza piorącego. Im wyższą temperaturę nastawimy, tym lepsze efekty można osiągnąć. Ważne jest również to jakiego rodzaju środków używamy. Jeśli na tapicerce wystąpią plamy trudne do usunięcia, konieczne jest zastosowanie specjalistycznego odplamiacza. Ważne jest również to, aby unikać przemoczenia tapicerki. W tym celu poszczególne partie nie powinny być czyszczone w za wolnym tempie. Tak samo ważne, jak pranie tapicerki jest również jej suszenie. Po jego zakończeniu najlepiej wetrzeć specjalny preparat, aby przedłużyć żywotność skóry. Jeśli boimy się podjąć tego zadania sami, warto skorzystać z rozwiązania, jakim jest pomoc domowa np. http://blog.moppy.pl. Specjalistyczne firmy np. https://moppy.pl nie tylko mają odpowiedni sprzęt, ale również specyficzne środki. Sięgnięcie po gotowe rozwiązania to przede wszystkim oszczędność czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *