Wybór, jakiego dachu pozwoli na największą oszczędność?

Wybór, jakiego dachu pozwoli na największą oszczędność?

Nie można nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że dach to element domu, który bezpośrednio wpływa na końcowy efekt wizualny. Czy jednak wraz z wyborem kształtu, zmienia się także cena?

Podczas budowy domu, większość osób, wybierając dach, kieruje się przede wszystkim aspektami estetycznymi. Oczywiście jest to bardzo ważny czynnik. Element ten może definiować, podkreślić lub zupełnie zmienić charakter budowli. Jednak dach to nie tylko konstrukcja ozdobna, ale przede wszystkim funkcjonalna. To, jaki zostanie wybrany, może decydować zarówno o kosztach budowy, jak i utrzymania domu w przyszłości. Niekiedy ograniczeniem może być położenie geograficzne, często bowiem to ono warunkuje, jakie należy wybrać dachy. Białystok i jego okolice, pozostawiają jednak swym mieszkańcom dowolność. Jaki więc rodzaj dachu pozwoli na większą oszczędność, płaski, czy dwuspadowy?

Koszt budowy, a kształt konstrukcji

Dach jest jednym z ostatnich, ale i najważniejszych etapów budowy domu. Doskonała jakość materiałów konstrukcyjnych oraz montaż przez fachowców tej dziedziny to elementy, na których nie można oszczędzać. Na cenę dachu wypływ ma jednak jeszcze jeden czynnik. Jest nim jego kształt. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że to właśnie ta kategoria może pozwolić na ograniczenie wydatków. Im dach przyjmuje bardziej skomplikowaną formę, składającą się z wielu połaci, tym zwiększa się ilość zużytych materiałów. Tym samym, konstrukcja płaska oraz dwuspadowa stanowią wybór najkorzystniejszy pod względem finansowym. Która z tych dwóch konstrukcji pozwoli zaoszczędzić więcej? 

Dwuspadowe dachy – Białystok to uwielbia

Jak większość mieszkańców pewnie zauważa, na Podlasiu prym wiodą dwuspadowe dachy. Białystok to jedno z wielu miast w Polsce, gdzie preferuje się właśnie ten model wykończenia.  Nic dziwnego, że forma ta cieszy się dużą popularnością. Dzięki niej zyskać można dodatkową przestrzeń w postaci poddasza. Daje bardzo dużą swobodę wyboru materiałów pokryciowych, a także pozwala nadać dowolnego charakteru, poprzez nieograniczone warianty kolorystyczne. 

Płaskie dachy – synonim nowoczesności

Coraz częściej zauważyć można nowoczesne budowle wykończone przez płaskie dachy. Białystok także nadąża za tym trendem. Konstrukcje te, wybierane są nie tylko z powodu swego minimalizmu, ale także dlatego, że świetnie wpisują się w zasady energooszczędności oraz funkcjonalności. W jaki sposób? Płaską powierzchnię można bowiem w łatwy sposób zagospodarować, tworząc na niej taras. Regularnego kształtu sufity pozwalają natomiast na zmniejszenie zapotrzebowania na ogrzewanie wnętrza. 

Jaki rodzaj dachu wybrać, by zaoszczędzić? 

Zarówno dachy dwuspadowe, jak i płaskie posiadają wiele zalet. Jednak w zakresie oszczędności, przewagę obejmują konstrukcje płaskie. Ich powierzchnia jest po prostu mniejsza, przez co ilość niezbędnych materiałów konstrukcyjnych także ulega zmniejszeniu. Ponadto domy wykończone w ten sposób są także tańsze w utrzymaniu. Należy jednak pamiętać, że tak, jak w przypadku każdego innego, budowa tego rodzaju dachu, wymaga nadzoru specjalisty. Jest wiele wymogów, jakie należy spełnić, by płaski dach był bezawaryjny oraz nie gromadził wody, więc realizacją powinien zająć się profesjonalny dekarz. Białystok to miasto, w którym można go znaleźć bez trudu. 

Dach dwuspadowy natomiast stanowi opłacalne rozwiązanie dla osób chcących uzyskać strome wykończenie. Cena tego typu konstrukcji jest bowiem zależna przede wszystkim od ilości połaci, dlatego też wybór dwóch skosów wiąże się z mniejszym wydatkiem.

Profesjonalny dekarz – Białystok i okolice

Promodach to firma, którą tworzą najlepsi profesjonaliści w zakresie dekarstwa na terenie Podlasia. Wiele lat doświadczania, pozwoliło nam doskonalić wiedzę oraz technikę, dzięki czemu możemy dumnie stwierdzić, że budowa żadnego dachu nie jest już dla nas wyzwaniem. Zajmujemy się kompleksowym wykonaniem pokryć dachowych z wykorzystaniem różnych materiałów konstrukcyjnych. Do naszych specjalności należy także montaż okien dachowych, więźb dachowych, czy obróbki blacharskie. Naszym wielkim sukcesem oraz dumą jest grono zadowolonych klientów, które stale się poszerza. Jeśli więc budujesz lub remontujesz dom i potrzebny Ci najlepszy dekarz, Białystok to miasto, w który nas znajdziesz. 

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *