Młot do koparki do prac wyburzeniowych

Młot do koparki do prac wyburzeniowych

Realizacja prac wyburzeniowych, ale nie tylko, wymaga zastosowania odpowiednio ciężkiego sprzętu. Podstawowym wyposażeniem praktycznie każdego przedsiębiorstwa w tym zakresie, będę młoty hydrauliczne do koparek. Są to potężne młoty mechaniczne o bardzo dużej energii uderzenia, przekraczającej nawet 5000 J. zakładając że zwykły młot pneumatyczny charakteryzuje się energia uderzenia na poziomie do 10 J, to mamy tutaj naprawdę solidne urządzenie o potężnej mocy. Dobry młot do koparki, pozwoli nam skutecznie realizować wszelkiego rodzaju działania związane z koniecznością prowadzenia wyburzeń i tym podobnych prac w branży budowlanej.

Jaki młot do koparki wybrać dla firmy budowlanej?

Wybór młota do koparki będzie tutaj ściśle uzależniony od kilku czynników. Przede wszystkim typ i wielkość posiadanej koparki. Musimy tutaj bowiem zdać sobie sprawę z faktu tego, iż im większa koparka, tym większy i mocniejszy młot możemy zastosować. W przypadku maszyn największych, gąsienicowych o wadze do 29 ton, możemy zastosować największe młoty hydrauliczne. W przypadku młotów produkcji Arrowhead Rockdrill, będzie to młot do koparki R140 o energii uderzenia 5420 J. Jest to zdecydowanie największy młot w ofercie tego producenta. W przypadku większości innych producentów, największymi będą także młoty o zbliżonej energii uderzenia, przeznaczone do największych koparek gąsienicowych. Tego typu młot do koparki sprawdza się przede wszystkim w realizacji prac wyburzeniowych na duża skalę. Tak duża energia uderzenia pozwala na spokojnie kruszenie żelbetonu i zbrojonych konstrukcji betonowych. Bez problemu poradzi sobie także z kruszeniem najtwardszych frakcji skalnych. Jest to jednym słowem potężne narzędzie do realizacji najbardziej wymagających prac w zakresie wyburzeń i prac zbliżonych. W przypadku maszyn mniejszych będziemy mieć do czynienia z młotami o mniejszej energii uderzenia.

Dobór młota do potrzeb konkretnej firmy budowlanej.

Tak więc dobierając młot, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na posiadaną maszynę, aby młot precyzyjnie do niej dopasować. Poza tym należy także zwrócić uwagę na to, czy dany młot do koparki, który chcemy zakupić, posiada stosowne zabezpieczenia i amortyzację. Dzięki dobremu systemowi amortyzacji, nie będzie tak mocno cierpieć ramię koparki. Podczas pracy młota ramię narażone jest na silne drgania, przez co też, może dochodzić do jego uszkodzenia. W przypadku stosowanych przez firmę Arrowhead Rockdrill amortyzatorów polimerowych, mamy do czynienia z bardzo wyraźnym ograniczeniem drgań przenoszonych na ramię maszyny. Jednocześnie pozwala to na dość dobre wytłumienie hałasu towarzyszącego pracy młota. Warto więc na takie szczegóły zwracać uwagę. Będą one przekładać się na komfortowe warunki pracy, jak i na ograniczenie zużycia się ramienia maszyny. To zaś będzie stanowić o swego rodzaju oszczędnościach, które zawsze warto wdrażać w codziennej realizacji prac budowlanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *