3 powody, dla których warto mieć otwartą kuchnię

3 powody, dla których warto mieć otwartą kuchnię

Trendy w budownictwie i aranżacji wnętrz zmieniają się co kilka lat. Obecnie jednym z popularniejszych rozwiązań w projektowaniu domu i mieszkania jest tendencja do kuchni otwartej na salon. Przekonaj się, że to świetne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym domu.

1. Większy kontakt z rodziną

Osoby, które zajmują się przygotowaniem posiłków w domu, chcąc nie chcąc najczęściej kobiety, w tradycyjnej, zamkniętej kuchni, przez sporą część dnia są wyizolowane z życia rodzinnego. Kiedy pozostali członkowie rodziny oglądają wspólnie telewizję, lub prowadzą wesołe rozmowy, pani domu, zamknięta w czterech ścianach kuchni, samotnie zajmuje się przyrządzaniem posiłków. Kuchnia otwarta na salon pozwala na wspólne spędzenia czasu i rozmowy, bez przeszkód.

2. Łatwość w organizacji przyjęcia

Problem izolacji domowego szefa kuchni szczególnie nasila się przy organizowaniu przyjęć czy urodzin. Przygotowując kolejne danie na ciepło, piekąc ciasto i zmywając stertę naczyń kuchennych, większość przyjęcia spędza samotnie w kuchni. Do tego, nawet gdy robota na chwile się uspokoi, co chwilę musi doglądać gotujących się potraw i pokonuje kolejne metry na trasie jadalnia – kuchnia. Kiedy wszystko odbywa się na jednej płaszczyźnie program doglądania potraw nie istnieje. Bez problemu możemy również prowadzić gorące dysputy z gośćmi, jednocześnie zmywając czy wstawiając brudne naczynia do zmywarki. Dodatkowo goście są bardziej zintegrowani i nie rozbiegają się w różne miejsca – zabawa nie dzieli się na dwa obozy , “kuchenny” i “salonowy”.

3. Montaż wyspy kuchennej

Wyspa kuchenna połączona z barkiem to coraz bardziej popularne rozwiązanie w naszych domach. Przy tradycyjnej kuchni nie ma ona większego sensu i dodatkowo pochłaniałaby ogromne ilości metrażu, aby ją zainstalować. Jeśli mamy kuchnię otwartą wyspa staje się łącznikiem między salonem i kuchnią. Możemy ją traktować jako stół barowy, przy którym szybko zjemy śniadanie, wypijemy drinka, lub poranną kawę. Jeżeli możemy pozwolić sobie na wyspę większych rozmiarów, to świetny pomysł na wykorzystanie jej pod blat roboczy. Wówczas możemy wspólnie z dziećmi, lub innymi domownikami, przygotowywać posiłki i razem spędzać czas na tworzeniu nowych dań.

Jak widać tendencje do budowy kuchni otwartej na salon są jak najbardziej uzasadnienie. Do tego możliwości kompozycji nowoczesnych mebli sprawiają, że kuchnia obecnie często traktowana jest jako przedłużenie salonu i jadalni. Nie musi być już brudnym, roboczym pomieszczeniem, a staje się częścią reprezentatywną naszego domu. Warto urządzić ją z klasą i gustem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *