Wykończenia pod klucz – zamieszkaj lub wynajmij apartament bez stresu

Wykończenia pod klucz – zamieszkaj lub wynajmij apartament bez stresu

Kupno mieszkania od dewelopera kojarzy się z koniecznością samodzielnego wykańczania wnętrza. Kupując mieszkanie z rynku wtórnego, również trzeba się liczyć z przeprowadzeniem remontu – niezależnie od tego, czy kupujesz nieruchomość dla siebie czy jako inwestycję pod wynajem. Czy kompleksowy remont trzeba wykonać samodzielnie? Oczywiście, że nie. Rozwiązaniem jest profesjonalna firma, która wykończy mieszkanie pod klucz. Opowiemy o zaletach takiej opcji.

Remonty apartamentów pod klucz – zalety

Jakie zalety mają wykończenia pod klucz? Przede wszystkim taka opcja pozwala zaoszczędzić czas, gdyż cały proces zlecasz zewnętrznej firmie. Taka firma współpracuje ze specjalistami w dziedzinie wykańczania wnętrz, a cały remont jest idealnie zgrany w czasie. Nie musisz na nic czekać ani gonić z terminami. Ekipa remontowa w pierwszej kolejności wykonuje demontaż oraz sprzątanie powierzonego firmie mieszkania. Następnie przystępuje do prac remontowych.

Ponadto remonty apartamentów pod klucz (od stanu deweloperskiego do stanu gotowego do zamieszkania) oraz kompleksowe remonty wykonywane są z użyciem dobrej jakości materiałów budowlanych i artykułów wykończeniowych. Nie musisz się martwić o zakup materiałów.

Wszystkie koszty są natomiast dokumentowane i jako inwestor będziesz o wszystkim skrupulatnie informowany. Co więcej – ze względu na bogatą sieć współprac firma remontowa ma dostęp do korzystnych cen i zniżek na materiały budowlane. Oznacza to, że najczęściej usługa wykończenia wnętrz pod klucz ostatecznie wychodzi taniej, aniżeli samodzielne kupowanie materiałów w sklepach budowlanych.

Czy warto przeprowadzać kompleksowy remont w apartamentach pod wynajem?

Pamiętaj, że im lepiej przygotujesz lokal pod wynajem – tym wyższy możesz uzyskać czynsz. Najemcy są w stanie zapłacić większą sumę za komfortowe warunki i urządzone ze smakiem wnętrza, wpisujące się w aktualne trendy. W związku z tym oczywista wydaje się konieczność kompleksowego remontu mieszkania pod wynajem.

Przygotowanie na wynajem mieszkanie czy też apartament powinno być funkcjonalne i praktyczne, a także bezpieczne. Dobry projekt uwzględnia takie czynniki, jak: dostosowanie wnętrza do stylu życia potencjalnych najemców, optymalne wykorzystanie przestrzeni (na przykład zabudowa z użyciem praktycznych mebli do przechowywania) itp.

Nie bez znaczenia są także poniesione koszty. Jak już wspomnieliśmy – usługi kompleksowego wykańczania apartamentów to zdecydowanie korzystniejsza alternatywa. Szczególnie, jeżeli planujesz wyremontować kilka lokali. Powinieneś wówczas zwrócić uwagę na wybór profesjonalnej firmy, który w terminie wyremontuje mieszkania przy użyciu najlepszej jakości materiałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *