Przytulna sypialnia dla dziecka – wybieramy łóżko

Przytulna sypialnia dla dziecka – wybieramy łóżko

Przytulna sypialnia dla dziecka będzie jego azylem – musisz dobrać odpowiednie wyposażenie, a także kolorystykę. Róż, błękit, beż? Ważne są także meble – w tym łóżko oraz pościel dla malucha, aby zapewnić mu wygodę i odpoczynek podczas snu.

Własny pokój to miejsce, w których dziecko musi czuć się dobrze i bezpiecznie. To tutaj spędza najwięcej czasu – bawi się, odrabia lekcje, czyta książki, a przede wszystkim odpoczywa i śpi. Odpowiednie wyposażenie pokoju, m.in. zapewnienie wygodnego łóżka i dobrej jakości oraz designerskiej pościeli, jest podstawą.

Łóżko dla dziecka

Na komfort snu wpływa przede wszystkim łóżko oraz pościel  Minionki, Frozen czy Myszka Miki, ale też przytulna oprawa całego pokoju. Warto urządzić to wnętrze z gustem, ale kierując się przede wszystkim upodobaniami dziecka. Skupmy się tym razem na praktycznym i wygodnym łóżku dla malucha.

Wybór tego mebla zależy w dużym stopniu od wieku dziecka – design ma tu znaczenie raczej drugorzędne, tym bardziej, że zawsze możesz kupić oryginalną pościel Myszka Miki czy Frozen będzie świetnym dopełnieniem i nada charakteru każdemu wnętrzu.

Zwróć uwagę, czy łóżko jest bezpieczne dla dziecka – powinno mieć zaokrąglone krawędzie i boczną barierkę, być wytrzymałe, solidnie wykonane, stabilne i wyprodukowane z bezpiecznych materiałów – dowodem na to często są różne certyfikaty potwierdzające wysoką jakość.

Rozmiar łóżka

Dziecko cały czas rośnie, trudno zatem dopasować odpowiednie dla niego łóżko. Najlepiej wybrać się do sklepu razem z maluchem i wtedy zamówić mebel – można od razu sprawdzić, jaki będzie najlepszym wyborem. Lepiej zdecydować się na większe łóżko, aby za kilka miesięcy nie wymieniać go na większy model, gdyż dzieci rosną bardzo szybko.

Materac i pościel

Równie ważne są także inne elementy – czyli wybór materaca, pościeli, poduszek oraz innych dodatków tekstylnych do dziecięcego pokoju. Zależnie od sklepu, można go kupić w komplecie z łóżkiem lub samodzielnie. Kluczowe jest wypełnienie – ważne, aby materac „oddychał” i nie zbierał wilgoci. Równie ważna jest jego odpowiednia twardość.

Kołdra oraz pościel dla dziecka

Łóżko oraz materac to jednak za mało – trzeba jeszcze dobrać kołdrę, prześcieradło oraz pościel. Minionki, Myszka Miki, samochody, a może gładki komplet? Wiele zależy od upodobań dziecka, ale możesz też postawić na uniwersalne wzory. Zwróć uwagę także na materiał – najlepszym wyborem będzie bawełna lub satyna bawełniana, gdyż jest miękka, przewiewna, przyjemna w dotyku i pozwala skórze oddychać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *