O czym należy pamiętać zabezpieczając koncerty?

O czym należy pamiętać zabezpieczając koncerty?

Współcześnie dużą dawką rozrywki są różnego rodzaju imprezy masowe. Eventy te przyciągają coraz więcej uczestników. Jedną z najczęstszych rodzajów rozrywek są koncerty, które oznaczają również większe ryzyko wystąpienia niebezpiecznych dla zdrowia i życia sytuacji. Organizator eventu jest zatem zobowiązany do zabezpieczenia wydarzenia od strony medycznej i technicznej. Jednym z ważnych zadań jest zabezpieczenie kabli za pomocą specjalnych najazdów.

Zabezpieczenie medyczne

Wymagania dotyczące zabezpieczenia medycznego jasno określa Rozporządzenie Ministra Zdrowia. Impreza masowa bez odpowiedniego zabezpieczenia medycznego jest niezgodna z polskim prawem. Organizator naraża wtedy życie i zdrowie uczestników i może ponieść odpowiedzialność za takie działanie. Najlepszym rozwiązaniem jest zatem zwrócenie się do firmy medycznej, która specjalizuje się w zabezpieczaniu imprez masowych. Firma musi mieć odpowiedni sprzęt, spełniać wymogi prawne i zatrudniać wykwalifikowanych pracowników. Razem z organizatorem firma skoordynuje całe wydarzenie od strony medycznej. Trzeba zapewnić sprzęt, personel medyczny i łączność dającą możliwość porozumiewania się między sobą.

Zabezpieczenie techniczne

Drugim ważnym elementem jest zabezpieczenie techniczne. Istotne jest więc stworzenie systemu stałej rejestracji monitorowania przebiegu imprezy. Stosuje się w tym celu rozbudowane systemy telewizji dozorowej. Pozwoli to na podjęcie decyzji na bieżąco i umożliwi np. odnalezienie sprawcy jakiegoś zdarzenia po koncercie. Do zabezpieczeń zaliczymy również kontrolę ruchu osobowego, czyli bramki i kołowrotki z kontrolą dostępu. Wykorzystuje się również bramki wykrywające metal. Wspomniane rozwiązania pozwolą zapanować nad zachowaniem uczestników wydarzenia i przeprowadzić kontrolę.

Agregaty prądotwórcze na imprezie masowej

Miejscem eventów są zazwyczaj tereny bez stałego dostępu do prądu. Organizator może zatem wykorzystać powszechne w dzisiejszych czasach agregaty prądotwórcze. Urządzenie zapewni dostęp do energii elektrycznej, co zapewni funkcjonowanie różnych sprzętów niezbędnych na evencie. Na polskim rynku znajdziemy firmy oferujące wynajem agregatów prądotwórczych. Znajdziemy małe i przenośne modele oraz zabudowane znajdujące się na przyczepie. Wybór modelu zależy od potrzebnej mocy oraz ilości zasilanych sprzętów.

Najazdy kablowe

Wykorzystanie najazdów pozwoli zabezpieczyć kable w miejscach wzmożonego ruchu pieszego i pojazdów silnikowych. Najazdy na kable nazywane są progiem ulicznym posiadają wkładkę prowadzącą przewody elektryczne. Zapobiegniemy w ten sposób poplątaniu kabli. Firma oferuje gotowe do ułożenia najazdy, które idealnie ochronią kable i przewody. Najazdy układa się obok siebie i łączy za pomocą wkładki. Dostępne są najazdy wytrzymujące nawet obciążenie 10 ton. Dzięki antypoślizgowej konstrukcji będą odporne na różne warunki atmosferyczne. Firma oferuje profesjonalne doradztwo w zakresie agregatów prądotwórczych oraz najazdów na kable. Dostępne są najazdy dwuprzelotowe, do nawet pięcioprzelotowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *