Gdzie są tanie nieruchomości w Europie?

Gdzie są tanie nieruchomości w Europie?

Wiele osób, które chcą kupić mieszkanie, musi uzbierać na ten cel sporo gotówki. Czasem jedynym wyjściem, aby w końcu posiadać własny kąt, jest wzięcie kredytu hipotecznego. Marzyłeś kiedyś o posiadaniu mieszkania w innym zakątku Europy niż Polska? Jeśli tak to musisz wiedzieć, gdzie są tanie nieruchomości w Europie http://oszczedzpieniadze.pl/ i w jakim państwie możesz liczyć na naprawdę atrakcyjne oferty.

Tanie mieszkania w Polsce

Jak się okazuje mieszkania w Polsce, w porównaniu z innymi krajami Europy są stosunkowo tanie. Oczywiście wszystko zależy od lokalizacji, w jakiej znajduje się mieszkanie. Nieruchomość w centrum Warszawy może być o wiele droższa, niż na obrzeżasz mniejszego miasta. Nie zmienia to jednak faktu, że Polacy mogą się pochwalić jednymi z tańszych nieruchomości w porównaniu do takich krajów jak Wielka Brytania, Niemcy czy Francja. Kupno mieszkania w naszym kraju jest stosunkowo łatwe i nie potrzeba aż tak dużych nakładów finansowych, jak np. w Londynie gdzie ceny mieszkań potrafią przyprawić o zawrót głowy. Już od wielu lat stolica Wielkiej Brytanii zaskakuje niebotycznymi stawkami za metr kwadratowy, które wynoszą nawet 14 tysięcy euro w centrum miasta. Mieszkania na obrzeżach to średnio 7-8 tysięcy euro za metr kwadratowy. Sporo prawda? Londyn jest liderem, jeśli chodzi o ceny nieruchomości. Dlatego osoby, którym marzy się mieszkanie właśnie tam, muszą sporo zaoszczędzić.

Ceny mieszkań w Europie

U naszych sąsiadów takich jak Czechy i Rosja ceny mieszkań są zbliżone do tych Polskich. Z kolei w Niemczech za własne mieszkanie zapłacimy już nieco więcej, bo średnia cena za metr wynosi ok. 2000 euro, gdy średnia cena w Polsce to tylko a może aż 1000 euro. Nieruchomości w miastach takich jak Berlin czy Hamburg to duży wydatek, jednak jeśli zależy Ci na mieszkaniu właśnie tam, to możesz wybierać miejscowości, które graniczą z Polską – tam mieszkania nie są już aż tak drogie. Drogie nieruchomości znajdują się też we Francji.

Jednak gdzie są tanie nieruchomości w Europie, na które mogą pozwolić sobie Polacy? Tanie mieszkania znajdują się między innymi w Portugalii i na Węgrzech. Przystępnymi na naszą kieszeń mieszkaniami mogą też pochwalić się takie kraje jak Bułgaria i uwaga – Hiszpania. Swój własny kąt w tym słonecznym i obleganym przez turystów kraju możesz kupić w cenie zbliżonej do tej, jaką oferuje Polski rynek. Jeśli więc uwielbiasz słońce, piękne plaże i tamtejszą kulturę to warto rozejrzeć się za mieszkaniami właśnie w tym kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *