Kiedy warto wynająć ekipę do mycia dachów?

Kiedy warto wynająć ekipę do mycia dachów?

Nawet najpiękniej prezentujące się dachy budynków, z czasem potrzebują odnowienia. Nie chodzi nawet o wymianę całego pokrycia dachowego, ale zwyczajne odświeżenie jego wyglądu poprzez umycie go. Przez lata potrafi się zebrać na dachu spora ilość zalegającego brudu różnego pochodzenia. A to niekorzystnie wpływa na jego wygląd.

Porosty, mchy, ptasie odchody, pyły – to wszystko może znaleźć się na pokryciu dachowym i przekładać się na jego prezencję. Jednak nie tylko walory estetyczne wchodzą w grę. Wymienione rodzaje zabrudzeń mają niekorzystny wpływ na strukturę dachu i jego żywotność. Długotrwałości pokryć dachowych nie sprzyjają nagłe zmiany pogody.

Dlaczego warto zadbać o wygląd dachu?

Nie tylko czystość, kolor i struktura elewacji wpływają na prezencję budynku – czy to usługowego, czy mieszkalnego. W ogólnej ocenie jego wyglądu dużą rolę odgrywa stan utrzymania pokrycia dachowego. To właśnie dlatego powinno dbać się o to, by było ono czyste. Kondycja, w jakiej utrzymany jest budynek, dużo mówi o jego właścicielu.

Dachy są szczególnie narażone na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. To z kolei przekłada się na ich kondycję i czas, przez jaki mogą być użytkowane. Wymiana pokryć dachowych wiąże się ze sporymi wydatkami, dlatego lepiej na bieżąco dbać o ich stan, wykonując niezbędne prace konserwatorskie.

Sytuacje, w których przydaje się ekipa do mycia dachów

Jak łatwo się domyślić, mycie dachów nie należy do najłatwiejszych czynności. Próba samodzielnego ich czyszczenia może skończyć się tragicznie. Bez wyposażenia w odpowiedni sprzęt, stosownego zabezpieczenia przed upadkiem, a przede wszystkim nie mając doświadczenia w tym kierunku, nie należy podejmować się konserwacji.

Jeśli zatem zależy Ci na wizualnej poprawie wyglądu dachu na budynku, zleć wykonanie prac czyszczących specjalnej, wykwalifikowanej ekipie. Profesjonalne firmy są w stanie nie tylko umyć dach, ale też nadać mu właściwości hydrofobowe, a dzięki zastosowaniu specjalnych środków – zwiększyć jego odporność na działanie skrajnie różnych temperatur.

Zadbaj o dach nad głową

Kwestie utrzymania w należytym stanie dachów budynków wciąż pozostawiają wiele do życzenia. Ludzie nadal nie zdają sobie sprawy, że wygląd pokrycia dachowego wpływa na prezencję całego budynku, ale też na bezpieczeństwo konstrukcji. Dachy, jak każdy inny element, wymagają niekiedy drobnych napraw.

Firma DC Clean oferuje fachowe mycie dachów – bez względu na materiały użyte do ich produkcji (blachodachówka, dachówka ceramiczna, betonowa itd.). Jeśli w trakcie mycia okaże się, że niezbędne są drobne naprawy dekarskie, zamówiona ekipa oferuje swoją pomoc także i w tym zakresie. Możliwy jest też np. montaż albo demontaż rynien.

Decydując się na usługę mycia dachów z DC Clean, można równocześnie zamówić montaż siatek zabezpieczających rynny przed liśćmi czy kolców przeciwko ptakom. Możliwe jest skorzystanie z usługi malowania pokrycia dachowego, a także jego impregnacji. Odpowiednio utrzymany dach to zwiększenie poziomu bezpieczeństwa budynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *