Lampy do salonu – przegląd najpopularniejszych modeli

Lampy do salonu – przegląd najpopularniejszych modeli

Lampy do salonu są odpowiedzią na wiele pytań. Dlaczego, mimo niezwykle ciekawej aranżacji salon nie prezentuje się zbyt dobrze? A może to właśnie wina oświetlenia, które nie do końca pasuje do całości lub zaburza odbiór? Kwestią, na którą warto zwrócić uwagę jest sposób oświetlenia salonu. Do wyboru jest wiele możliwości – kinkiety, żyrandole, lampy wiszące czy plafony? Wszystko zależy od tego, na czym nam zależy, jaki jest styl wnętrza i jaki efekt chcemy uzyskać.

Lampy do salonu – jakie model wybrać?

Nasz artykuł powstał po to, aby pomagać w doborze oświetlenia do salonu. Jak więc w prosty, szybki i niedrogi sposób sprawić, aby salon stał się stylowy? Jakie lampy wybrać? Czy lampa ledowa to dobre rozwiązanie? W jakich pomieszczeniach sprawdzi się żyrandol, a kiedy lepiej zamontować plafon? Czy może lepiej postawić na oryginalne oświetlenie i skorzystać z możliwości lamp stojących i kinkietów? Lampa do salonu może być czymś więcej niż tylko funkcjonalnym elementem – właściwie dobrana będzie stanowić również element dekoracyjny. Dobrze dobrane oświetlenie podkreśli charakter wnętrza i sprawi, że całość będzie prezentować się niezwykle stylowo.

Oświetlenie do salonu – funkcjonalność czy oryginalność?

Wszystkie poradniki, których celem jest uświadamianie, jakie oświetlenie do salonu jest najlepsze są zgodne – w salonie nie sprawdzi się jedno źródło światła. Jest to pomieszczenie, które łączy w sobie tak wiele funkcji, że oświetlenie również powinno za nimi nadążać. My radzimy również, aby na wstępie podzielić salon na sekcje – ta opcja sprawdzi się zarówno w mieszkaniach o małym metrażu, jak i w dużych pomieszczeniach w domach jednorodzinnych. Każda sekcja ma bowiem inną funkcję, a co się z tym wiąże – potrzebuje innego typu oświetlenia. Nietrudno zauważyć, że w tym przypadku lampa sufitowa – niezależnie od typu ma za zadanie czytelnie oddzielić od siebie każdą ze stref i wyznaczyć ich umowne granice.

Nie musisz się martwić, że przyjdzie Ci wybierać spośród lamp nudnych, oklepanych i mało stylowych – na rynku znajdziesz bowiem oświetlenie tak różnorodne, że z pewnością każdy znajdzie tu dokładnie taką lampę, jakiej poszukuje.  W salonie doskonale sprawdzą się lampy stojące.

W zależności od potrzeb możesz sięgnąć po oświetlenie klasyczne – lampy wiszące, sufitowe, kinkiety lub też to nieco bardziej nowoczesne i oryginalne. Wszystko zależy od tego, w jakim stylu zostało urządzone pomieszczenie oraz do jakich celów będzie ono wykorzystywane.

Lampy sufitowe to najprostsze i najbardziej powszechne rozwiązanie. Znajdziesz je nie tylko w wersji podstawowej, ale także w nieco bardziej imponującym wydaniu. Ostrzegamy – mnogość wzorów i kolorów sprawia, że wybór może okazać się niezwykle trudny. Pamiętajmy jednak, aby funkcjonalność łączyła się z użytkowością – przecież właśnie o to nam chodzi.

Lampa do salonu powinna spełniać wiele funkcji, przez co zapewni komfort, niezależnie od wykonywanej czynności. Za pomocą właściwego oświetlenia możesz wyeksponować dodatki w pomieszczeniu lub optycznie powiększyć wnętrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *