Urządzamy stylową i przytulną sypialnię

Urządzamy stylową i przytulną sypialnię

Sypialnia urządzona w jasnych i ciepłych barwach wywołuje wrażenie przytulności. Osiągnięcie sielskiej aranżacji sypialni wbrew pozorom nie wymaga przeprowadzenia generalnego remontu czy całkowitej wymiany wyposażenia. Wystarczy jedynie staranny dobór dodatków, pojedynczych mebli i akcesoriów, by sypialnia nabrała wyjątkowo przyjemnego charakteru i sprzyjała regeneracji sił oraz poprawie samopoczucia w czasie zbliżającej się jesiennej aury.

Urok tkwi w szczegółach

Sielski urok sypialni tworzą przede wszystkim umiejętnie dobrane dodatki. Podstawę stanowi dekoracja okien oraz łóżka. Zmianę aranżacji sypialni zacząć należy od wymiany firan i zasłon, gdyż to one w dużej mierze tworzą klimat danego pomieszczenia. W sielskich wnętrzach królują pastele, dlatego dekoracje okienne powinny być utrzymane w jasnej kolorystyce. Najlepiej wykorzystać stonowane firany w kolorze śnieżnej bieli lub ecru, wykonane z woalu lub organzy. Zaś w przypadku zasłon można pozwolić sobie na większą dowolność i dobrać je według własnych upodobań. Świetnie sprawdzą się zasłony w kwiatowe wzory, delikatną kratę lub pasy. Ważne jednak, by nawiązywały do błękitu, różu, lawendy czy beżu.

Sielska sypialnia nie może obejść się bez stylowej pościeli, narzuty, ciepłego koca czy dekoracyjnych poduszek. Bardzo dobrym pomysłem będzie uszycie narzuty na łóżko oraz poszewek na poduszki z tej samej tkaniny. Wówczas uzyskamy jednolity wystrój i unikniemy wrażenia przesytu i chaosu.

Stylowe dodatki

Ciekawym uzupełnieniem aranżacji będzie zakup miękkiej pufy. Po latach, kiedy meble te odeszły w niepamięć, teraz znowu powracają do łask, tym razem w nowoczesnym i stylowym wydaniu. Mogą służyć nie tylko do siedzenia, ale również jako miejsce, gdzie można odłożyć przeczytaną przed snem książkę czy czasopismo lub ułożyć koc. Równie dobrze w tej roli sprawdzą się podnóżki. Rodzaj ich obicia także można dopasować do pozostałego wyposażenia. Osobistego charakteru sypialni dodadzą też stylowe akcesoria np. ramki na zdjęcia, obrazy, lampy czy wazony, do których można włożyć świeże lub suszone kwiaty.

Planując zakup akcesoriów i wyposażenia do sypialni należy pamiętać, by ich wygląd był spójny, a udekorowana nimi sypialnia nabrała harmonijnego wyglądu. Warto w tym celu odwiedzić jakiś sklep internetowy z dekoracjami do domu, gdzie zakupić można stylowe firany i zasłony w dziesiątkach wzorów i fasonów, które z łatwością dopasujemy do pozostałego wyposażenia sypialni, tj. narzut, pościeli, koców oraz pozostałych artykułów dostępnych w asortymencie firmy. Na życzenie Klientów firma szyje wybrane produkty na miarę, według wybranego wcześniej wzoru tkaniny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *