Jakie wieszaki do profili wybrać?

Jakie wieszaki do profili wybrać?

Budując nowy dom, powinieneś stworzyć własną bezpieczną strefę, w której będziesz w spokoju bez żadnych niebezpieczeństw. Od początku powinieneś używać tylko sprawdzonych i trwałych materiałów. Jeśli zdecydujesz się na użycie przypadkowych produktów budowlanych, może się okazać, że niedługo konieczna będzie gruntowna renowacja. Dobra selekcja często pozwala uniknąć dużych wydatków lub problemów z bieżącym procesem budowy/rozbudowy. Unikaj pozyskiwania sprzętu z miejsc, które nie mają dobrej reputacji – ryzykujesz zakup produktów niskiej jakości, które mogą nawet nie być warte ceny, którą za nie zapłaciłeś.

Podstawą solidnego montażu profili CD są wysokiej jakości wieszaki do profili, dzięki którym ograniczysz wpływ odkształceń więźby dachowej na obudowę. Istnieje kilka rodzajów wieszaków – są to wieszaki do profili grzybkowe, wieszak ES lub UE. W zależności od każdego typu wieszaka, montaż odbywa się na inny sposób. Istnieje możliwość przymocowania ich do boku więźby, zanim jeszcze cała powierzchnia zostanie pokryta wełną ocieplającą. Możesz także zdecydować się na zamontowanie w spodniej części stropu masywnego lub do boku, jeżeli mowa o płaszczyznach poziomych. Istnieje wiele zalet korzystania z wieszaków do profili. Jedną z nich jest podtrzymywanie wełny przez zamontowany profil CD. Za ich pomocą zwiększysz także izolację termiczną.

Wieszaki do profili od – niska cena i wytrzymałość

Podstawową funkcją wieszaków do profili jest łączenie profili nośnych wraz ze stropem. Są wykonane z blachy ocynkowanej różnej grubości, którą dobierasz uwzględniając warunki i wymiary w miejscu budowy. Jeżeli zdecydujesz się na wytrzymały produkt zapewni on mocną konstrukcję, która nie ulegnie zniszczeniu. Jego siła i jakość wpływają na bezpieczeństwo oraz wytrzymałość wykonanego łączenia. Jeśli wybierzesz dobry produkt, posłuży on na wiele kolejnych lat bez konieczności wykonywania jakichkolwiek poprawek.

Przed zakupem warto wiedzieć, w jaki sposób wybierać wieszaki do profili. Dobierz go w zależności od ciężaru oraz klasy odporności ogniowej. Przykładowo, wieszak bezpośredni jest w stanie udźwignąć nawet 40 kg. Natomiast decydując się na kotwy ze sprężyną musisz pamiętać, że jest on przeznaczony do montowania lekkich sufitów. Ich waga nie może przekroczyć 25 kg. Podobnie skonstruowany został wieszak obrotowy – nie będzie w stanie udźwignąć dużych ciężarów.

Dokonując wyboru wieszaków do montażu sufitów postaw na sprawdzoną i uznaną firmę, która zapewni wysokiej jakości produkty oraz doradztwo w kwestii ich doboru – wybierz Izosystem.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *