Komu powierzyć sprzątanie pobudowlane?

Komu powierzyć sprzątanie pobudowlane?

Mówi się, że nikt nie zrobi w naszym mieszkaniu większego bałaganu, niż ekipa remontowa. Podobny problem mają właściciele nowo wybudowanych domów czy mieszkań, w których budowlańcy mogli zostawić kurz, tynk i inne niechciane elementy. Aby dobrze posprzątać po budowie, często potrzebna będzie profesjonalna ekipa sprzątająca.

Komu powierzyć sprzątanie po budowie?

Budowa to proces wieloetapowy. Na każdym jej poziomie firma budowlana może pozostawić brud i różne pozostałości. Jak sobie poradzić z takim złożonym krajobrazem? Możesz spróbować samemu posprzątać po budowie, jednak przebicie się przez warstwy kurzu bywa trudne. Warto wiedzieć, że sprzątanie pobudowlane wykonują firmy jak www.yesczysto.pl, są to profesjonaliści, którzy wiedzą, jak zająć się najbardziej wymagającymi zabrudzeniami.

Firmy, które oferują sprzątanie po budowie, muszą po pierwsze mieć doświadczenie w tego typu pracach, a po drugie posiadać odpowiednie zaplecze. Do usuwania niektórych plam powstałych na budowie, jak na przykład śladów farby i lakieru, potrzebne będą odpowiednie specyfiki. Trudności może przysporzyć także przenoszenie cięższych gabarytów, do czego potrzebne są różnego rodzaju wózki czy przenośniki.

Co wchodzi w skład sprzątania po budowie?

Sprzątanie po budowie powinno zakończyć się widokiem w pełni pustego i wyczyszczonego pomieszczenia. W pierwszej chwili taki efekt może wydawać się trudny do osiągnięcia. W budynku, który dopiero co został opuszczony przez robotników, będzie znajdować się mnóstwo różnego rodzaju artefaktów.

Jednym z najbardziej istotnych kwestii w przypadku takiego sprzątania, są tynk i kurz, które po budowie znajdują się niemal w każdym zakamarku pomieszczenia. Odpowiednie wysprzątanie będzie polegać na dokładnym odkurzeniu, a następnie, w miarę możliwości, mopowaniu. W pierwszej kolejności należy jednak wynieść wszystkie elementy, które pozostały po budowie, takie jak kawałki desek, styropian oraz drobne elementy – śrubki, gwoździe, szkło. Sam proces wynoszenia tych elementów jest dość pracochłonny i może potrwać, ten etap jest jednak jednym z najważniejszych.

Sprzątanie po budowie – samemu czy z firmą?

Samodzielne sprzątanie po budowie może potrwać i nie należy do najprzyjemniejszych. Jeśli decydujesz się posprzątać w pomieszczeniu po budowie samodzielnie, sprawdź, czy nie możesz liczyć na pomoc. Wynoszenie belek i innych elementów w pojedynkę może być bardzo pracochłonne.

Jeśli jednak nie mamy odpowiednich sprzętów, ani ekipy, nie powinniśmy zbyt długo się zastanawiać. Warto w takim przypadku skorzystać z profesjonalnej pomocy firmy sprzątającej. Dzięki ekipie, która ma doświadczenie w tego typu pracach, mamy pewność, że wszystkie etapy będą wykonane dokładnie i sprawnie. Przede wszystkim, firma sprzątająca ma wszystkie potrzebne sprzęty do tego, żeby zostawić pomieszczenie w nienagannym stanie. Ważne jest także wykończenie pracy – umycie okien i dokładne wytarcie wszystkich kurzów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *